На Закарпатті 5401 виборець змінив місце голосування, ажіотажу в останній день не помічено

Опубліковано: | Переглядів: 385
 • Поділіться із друзями:

У неділю, 14 липня, окремі відділи Державного реєстру виборців на Закарпатті працювали лише до 13:00, а у понеділок, 15 липня, в останній день зміни місця голосування ажіотажу в приміщеннях відділів не було. Такими є результати точкового моніторингу спостерігачів ОПОРИ відділів ДРВ у різних районах Закарпаття.

В обласному центрі в останній день подачі заяв для зміни місця голосування у відділі ведення ДРВ черг не було. У неділю, 14 липня у Мукачеві працювали міський та районний відділи ведення ДРВ. За словами спостерігача ОПОРИ, у неділю невеликі черги були в обох відділах, однак у районному – більші. Така ж ситуація склалася і в понеділок. Відзначимо, що у неділю Мукачівський районний відділ ведення ДРВ працював до 17 години, а міський – до 13 години.

У понеділок, 15 червня, в останній день зміни місця голосування Свалявський відділ ведення ДРВ працював за графіком. Під час відвідин спостерігачем ОПОРИ черг не було. За словами працівників відділу, невеликі черги були лише зранку. Процедура зміни місця голосування у самого представника ОПОРИ в окрузі №70 зайняла близько 10 хвилин. Так само й у Хустському районному відділі ведення ДРВ: черги на момент візиту спостерігача були відсутні, змінити місце голосування в останній день можна було швидко та без труднощів.

Міський відділ ведення ДРВ у Берегові в неділю працював до 13 години, у понеділок – за звичним графіком. Черг на момент візиту спостерігача ОПОРИ не було. Тячівський районний відділ ведення ДРВ у неділю також працював, у понеділок черг не було.

Нагадаємо, з початку червня, як міські так і районні відділи ведення Державного реєстру виборців працювали й у вихідні дні. За інформацією ОПОРИ, великих черг у відділах ведення ДРВ на Закарпатті не було, у всі відділи виборці могли потрапити безперешкодно та без проблем змінити місце голосування. Із роботою відділів ведення ДРВ на Закарпатті детальніше можна ознайомитися за посиланням.

Станом на 16 липня 5 401 виборців на Закарпатті тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси. Змінити місце голосування можна було до 15 липня. Наразі ті, хто з якихось причин не встиг подати заяву про зміну місця голосування, можуть звернутися до суду із позовом щодо включення себе до списку. Це треба зробити до кінця четверга, 18 липня. Детальніше про це читайте за посиланням: http://l.oporaua.org/perevir_rada

До слова, до представників ОПОРИ на Закарпатті звернулася жінка, яка наразі перебуває в одному із санаторіїв краю з проханням допомогти їй змінити місце голосування. З її слів, вона перебуває на оздоровленні в санаторії у селищі Чинадієво, змінити своє місце голосування вчасно не встигла. Водночас, твердить жінка, вона хоче, аби члени ДВК навідалися до неї до лікувального закладу, де вона перебуває. Як з’ясували представники ОПОРИ, такої можливості у пацієнтки не буде.

«Аби члени ДВК навідалися до виборця за місцем його перебування за станом здоров’я, потрібно, аби виборець був включений до списку найближчої до лікарні чи санаторію ДВК, – пояснює громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області Ярослав Гулан. – Аби тимчасово змінити місце голосування, однаково треба особисто навідатися до відділу ведення ДРВ із відповідною заявою. Відтак, якщо при лікувальному закладі немає спеціальної виборчої дільниці, пацієнтам треба йти до найближчого відділу ведення ДРВ із заявою. Від 16 і до 18 липня виборцеві, аби змінити місце голосування, доведеться вже звертатися до суду. Якщо ж виборець знаходиться у лікувальному закладі, в якому розташована спеціальна виборча дільниця, його до списку такої ДВК мають включити автоматично, але – до середи, 17 липня».

Відповідно до частини 10 статті 3 Закону України «Про вибори народних депутатів» виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

Загалом по Україні процедурою зміни місця голосування скористались 280 922 виборці, повідомляє ОПОРА.

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події