«Чорна п’ятниця» для закарпатських профспілок

Опубліковано: | Переглядів: 610
 • Поділіться із друзями:

У п’ятницю, 29 листопада, з самого ранку на площі Народній не зважаючи на холодну погоду було «гаряче». Працівники Закарпатської обласної ради профспілок не змогли потрапити до приміщення, у якому працюють, адже його було заблоковано. Голова Закарпатської облпрофспілки Володимир Юрійович Фленько викликав поліцію для того, щоб вияснити причину та наміри осіб, які перебували у приміщенні.

Присутнім журналістам пан Володимир прокоментував ситуацію наступним чином: «Сьогодні зранку мені зателефонував наш сторож і сказав, що невідомі особи о 7.30 зайшли до приміщення, його самого викинули на вулицю і захопили будівлю, забарикадувавшись всередині. На даний момент ми не знаємо, що там відбувається. Вони мають доступ до всього, що знаходиться у приміщенні, до всіх кабінетів, адже ключі знаходяться у кімнатці сторожа. Після прибуття на місце я викликав поліцію, яка теж нічого не знала про дану ситуацію.

Ось зараз працівники поліції складають протокол, я вже дав свідчення і пояснення. Тепер я вже можу сказати, що процесом керує Адміністративний суд Закарпатської області. Невідомі люди спортивної статури перебувають там всередині.

Я вже проінформував Голову профспілок України про ситуацію і зараз у Києві відбувається нарада з цього питання і ми, напевно, розпочнемо збір підписів про відставку цілого ряду посадових осіб, які задіяні у цьому рейдерському захопленні. Якщо вже суд починає захоплювати приміщення, то можна сказати: «Слава Україні! Доборолись до крапки!».

І вже за кілька хвилин, провівши засідання президії облпрофспілок прямо перед будівлею, до якої вони так і не потрапили, Володимир Юрійович підсумував: «Ми вирішили наступне: по-перше, ми звернемось до Президента України з приводу невиконання рішення Кабміну, по-друге, ми звернемось також до всіх посольств, які перебувають на території України і розповімо їм про судове свавілля, по-третє, ми розпочинаємо акцію по збору підписів за відставку голови Державної судової адміністрації пана Холоднюка і голови Закарпатського окружного адміністративного суду пана Рейті».

Зі свого боку, також присутній на цій події керівник апарату Закарпатського окружного адміністративного суду Олександр Олексійович Скрипчук, попередньо давши всі необхідні пояснення для протоколу представникам поліції, зазначив наступне: «Я виступаю як уповноважений представник за довіреністю власника будівлі за адресою площа Народна, 5 у місті Ужгороді. Чому власника? Тому що, у 2017 році Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням передав Державній судовій адміністрації будівлю на площі Народну, 5, а вже судова адміністрація передала її Закарпатському окружному адміністративному суду. І з того часу Закарпатська обласна рада професійних спілок вчиняє протиправні дії і не допускає власника у власну будівлю.

До речі, не зважаючи на те, що наші опоненти посилаються на те, що тут профспілки знаходяться вже понад п’ятдесят років, вони так жодного разу і не спромоглися представити документи на право власності. Два місяці тому, вони вже посилалися на постанову Кабміну, згідно якої їм потрібно передати частину приміщення. Але Фонд державного майна офіційно через суд повідомив листом, що їм відмовлено у процедурі оренди будівлі.

Державний виконавець актом від 29 листопада передав приміщення за адресою площа Народна, 5 власнику, а отже «профспілки» мають вивільнити дане приміщення. В даний час виконавець виконує рішення суду. Суд найняв приватну охоронну організацію, яка і забезпечує охорону та, згідно рішення суду, пропускний режим, щоб не допустити у приміщення протиправних користувачів. І, саме згідно цього рішення до будівлі не допускаються сторонні представники та організації, крім представників суду.

Зрозумійте правильно, у профспілки є власне приміщення за адресою вулиця Собранецька, 150 (у місті Ужгород – авт.) площею близько 4900 кв.м. Наголошую власне, адже згідно закону вони можуть мати лише приватну власність. От там їхня приватна власність, яку вони здають в оренду.

Наразі ні суд, ні охоронна організація не вчиняли жодної протиправної дії чи порушення громадського порядку. І, сьогодні, це вже ювілейний десятий раз примусового виконання рішення суду!».

Що цікаво, на сайті Судової влади України також 29 листопада о 15.32 з’явилася наступна інформація: «Державна виконавча служба в ході виконання наказу господарського суду Закарпатської області №907/791/17 від 15.02.2018 передала приміщення на пл.Народній, 5 у м. Ужгород Закарпатському окружному адміністративному суду, як законному власнику (правокористувачу)…

Закарпатський окружний адміністративний суд неодноразово, протягом 2017-2019 років звертався з листами-вимогами до Закарпатської обласної ради профспілок про усунення перешкод у користуванні належним суду майном та враховуючи те, що Закарпатською обласною радою професійних спілок не вчинялися жодні дії щодо звільнення будівлі за адресою: пл. Народна, 5, м. Ужгород, ЗОАС вимушений був вирішувати питання про усунення перешкод у користуванні майном в судовому порядку…

Станом на сьогодні правоохоронними органами розслідуються кримінальні провадження щодо протиправних дій профспілкової організації за статтями 341 (захоплення будівлі органу державної влади), 342 (перешкоди законним діям державного виконавця), 356 (самоправство) та 382 (невиконання рішення суду) Кримінального кодексу України».

Відділ комунікації поліції Закарпатської області з приводу цієї події констатував: «Поліція Закарпаття забезпечила правопорядок під час виконання рішення суду щодо звільнення адмінбудівлі профспілок в Ужгороді.

Інформація у інтернет-мережі щодо захоплення адмінбудівлі на площі Народній у м. Ужгород не відповідає дійсності. Сьогодні було виконано рішення суду щодо звільнення будівлі, яку раніше займала профспілкова організація краю. Порушень публічної безпеки не допущено.

Ще в 2017 році розпорядженням Кабінету Міністрів України було передано частину адмінбудівлі в місті Ужгород на площі Народній, яке належало профспілковій організації краю, до сфери управління Державної судової адміністрації. Профспілки оскаржували дане рішення Кабміну в судах, але вироки були ухвалені не на їхню користь.

Разом з тим, у 2017-2018 роках в Ужгородський відділ поліції надходили заяви про те, що обласна рада профспілок перешкоджає власникам у користуванні частиною будівлі. За фактом захоплення громадських або державних будівель чи споруд проведено досудове слідство, причетним особам повідомлено про підозру.

І от сьогодні рішення суду про передачу частини адмінбудівлі на площі Народній в м.Ужгороді судовій адміністрації нарешті було виконано. Правопорушень не допущено».

На риторичні питання: «Хто винуватий?» і «Що робити?» наразі відповіді немає. Але, швидше за все, це ще далеко не кінець історії.

«Карпатський об’єктив» і далі буде слідкувати за цієї темою і триматиме своїх читачів у інформаційному тонусі.

Юрій КОПИНЕЦЬ

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події