Винороби Закарпаття розпочинають співпрацю з французьким регіоном Бордо

Опубліковано: | Переглядів: 641
 • Поділіться із друзями:

Програма «Бордо – Закарпаття» – співробітництво з провідними фахівцями виноробства Франції – стартує 22 листопада.

Мета довгострокової програми «Бордо – Закарпаття» – розвиток бренду «Вино Закарпаття», сприяння підвищенню якості місцевих вин через вдосконалення професійних знань і навичок виноробів, розвиток винного туризму і, як наслідок, економіки, просвітництво у сфері винної культури.

Закарпаття повинне повернутися на карту знаменитих виноробних регіонів Європи, а Україна має всі передумови, щоби стати визнаною країною – виробником вина. У цьому переконані в провідній виноробній компанії регіону і для здійснення цієї мети ініціювали та втілюють програму «Бордо – Закарпаття» під патронатом освітнього проєкту Chateau Chizay Academy.

Делегація зі знаменитого виноробного регіону Франції відвідає нашу область, аби розпочати перший етап програми: провести низку відкритих лекцій і майстер-класів та обмінятися досвідом із колегами на Закарпатті.

Гості – учасники програми:

Stéphane Badet – Професор економіки і маркетингу виноробства Бордо, агроном та викладач економіки Міністерства сільського господарства Франції в EPL Бордо;

Guilherme Martins – Енолог з регіону Бордо (Франція), доктор мікробіології і біотехнологій, агроном, майстер виноградарства та виноробства, координатор програми, викладач економіки Міністерства сільського господарства Франції в EPL Бордо;

Людмила Степура – Експертка з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні.

Протягом дводенного інтенсиву спеціалісти з Бордо ділитимуться досвідом у виноградарстві, виноробстві, вчитимуть місцевих майстрів розпізнавати недоліки вина та уникати їх, навчать своїй методиці дегустацій, а також познайомлять з французькими і світовими практиками винного туризму та ролі винної справи в розвитку регіону.

На відкриті лекції і майстерні запрошують професіоналів виноградарства і виноробства, фахівців з туризму, студентів (не тільки аграрних спеціальностей, а й напрямків економіки, маркетингу, туризму).

Заходи відбудуться у вишах в Ужгороді і Сваляві, а також у Берегові, де пройде майстерня на виноградниках Малої Гори.

Наступні етапи програми у 2020-му році будуть більш практичними. Французькі експерти відвідуватимуть виноградники і виноробні Закарпаття, готуватимуть аналітику та рекомендації, консультуватимуть щодо застосування найкращих світових практик. також запланована практика на Закарпатті студентів, які вивчають виноробство у Бордо, подальша співпраця.

Ось попередній перелік заходів, на які Chateau Chizay Academy запрошує всіх зацікавлених.

22 листопада:

– пресконференція (10.00, Ужгородський прес-клуб) ;

– відкрита лекція в УжНУ «Бордо: виноробство та регіональний розвиток» (поч.12.30, аудиторія 56 Історичного факультету УжНУ, пл. Народна, 3).

23 листопада:

– майстерня про якість вина і виявлення дефектів напою для виноробів Закарпаття;

– Відкрита лекція «Вина Франції і Бордо. Винний туризм: французькі та міжнародні приклади».

(11.00-15.30, Свалявський технічний коледж НУХТ, вул. Довженка, 6).

Детальна інформація й реєстрація на заходи програми «Закарпаття – Бордо»: academy@chizay.com; для журналістів: pr@chizay.com; 0503726510.

ДОВІДКОВО: Професор Стефан Баде відвідав Закарпаття навесні 2019-го року і побачив великий потенціал виноробства Закарпаття, вподобав місцеві вина. Відтак виник проєкт співпраці двох виноробних регіонів Європи.

Чому Закарпаттю важливий досвід Франції і регіону Бордо?

– Доходи від експорту вина у Франції поступаються тільки галузі авіабудування.

– Країна утримує місце №1 у світовому винному туризмі.

– Регіон Бордо – це 112 тис. 600 га виноградників, 6600 виноробних господарств, 720 мільйонів пляшок вина на рік.

– Виноробство – перший роботодавець регіону: працюють 55 тисяч людей.

– Бордо – світова столиця вина, де виробляють найбільше найкращого і найдорожчого вина планети.

Час Закарпаття

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події