7481
13:37 2.062016

У Мукачеві перевіряють, куди роми дівають «дитячі» гроші

Життя 2082

3Управління праці та соціального захисту населення Мукачівського продовжує здійснювати контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини. Нагадуємо, що ці кошти держава виплачує саме на утримання і виховання дитини, й вони не можуть бути використаними на інші цілі. Неприпустимо, коли дитина недоглянута, голодна, не має одягу, іграшок та інших, необхідних для її розвитку речей. При виявленні таких фактів соціальні інспектори не одразу приймають рішення про призупинення виплат. Спочатку з матерями проводять профілактичні бесіди й дають рекомендації щодо цільового використання коштів. Утім роботу соцінспекторів суттєво ускладнює той факт, що багато матерів, які отримують допомогу при народженні дитини й невміло її використовують, не вміють ні читати, ні писати. Тож залишити письмові поради та рекомендації соцінспектор не може. Єдиний вихід – частіші перевірки.

Попри те, що це значне навантаження на фахівців, є перші непогані результати. Так, під час повторної перевірки сімей з ромського поселення, де раніше були виявлені факти нецільового використання коштів, з’ясовано, що більшість матерів дослухалися до порад соцінспекторів і почали краще дбати про своїх дітей. Утім проблема нецільового використання «дитячих» грошей сім’ями з ромського поселення дуже нагальна.

Нагадаємо, що в разі, якщо сім’ї не дослухаються до рекомендацій соцінспекторів, виплата грошей тимчасово призупиняється.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне