В Ужгороді відкриють виставку словацького художника

Опубліковано: | Переглядів: 717
 • Поділіться із друзями:

Завтра, 31 травня 2016 року, о 18:00 в арт-центрі “Галерея ІЛЬКО” за підтримки Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді відбудеться відкриття виставки словацького художника Ніколая Федьковича “Nikolaj Fedkovic TOUR”.PozvankaFedkovicVSG01xyzEmail

Ніколай Федькович – аристократ живопису, трубадур сучасності, індивідуал, нерутинне явище на словацькій та європейській сцені – це лише декілька визначень, які давали даному автору різні куратори.

Ніколай Федькович народився 13 травня 1945 в м. Ужгород. Після від’єднання Підкарпатської Русі родина за драматичних обставин переселилася до м. Міхаловце, де й зростав автор. Навчався у Загальноосвітній школі художнього мистецтва м. Брно, а в 1972 р. закінчив навчання на відділенні Прикладного живопису, Коледжу прикладних мистецтв м. Прага у проф. З. Скленарже (консультант – проф. С. Лібенський). У 1976 р. почав педагогічну діяльність в Загальноосвітній школі прикладного мистецтва м. Кошице, яку через 12 років він очолив. Влітку 1989 р. попросив екзіл в Німеччині, після чого оселився в м. Берґіш Ґледбах при Коліні над Рином, де проживав більше 20 років, творив та працював доцентом вільної професії в Кунст Академії. Проте, Кошице на тривалий час стали його домівкою.

Ніколай Федькович працює в техніці олійного живопису, каліграфії та створенні об’єктів. Являється представником фігуративного мистецтва. Пробує себе у жанрі Ренесансу, часто пов’язує між собою реалістичні й абстрактні елементи. Митцю не йдеться про фотографічне передання реальності, але мистецьке поєднання власного досвіду з почуттями, часто й рутинних повсякденних подій, які у своїх роботах звеличує до урочистих моментів.

Однією з винагород, яку він отримав у липні 2013 р., стала Головна премія Міклоша Каплара у змаганнях митців та переможців за всі 50 років існування конкурсу.

У 2015 р. за роботи представлені на виставці «Федьковіч Тур» був номінований на престижну словацьку премію «Кришталеве крило» в області культури.

 

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події