129423
15:53 12.052022

В Ужгороді щоденно перевіряють якість води

Життя 900

Адміністрація КП «Водоканал м. Ужгород», нагадує, що ретельно та постійно контролює якість питної води централізованої системи водопостачання міста Ужгород на всіх етапах її водопідготовки та на виході з очисної водопровідної споруди.

Лабораторія контролю якості питної води КП «Водоканал м. Ужгород» атестована Закарпатським науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації на відповідність вимогам ДСТУ ISO 10012:2005.

За результатами лабораторних досліджень хіміко-бактеріологічної лабораторії, уся вода, що подається водоканалом у місто, є безпечною, якісною та в повній мірі відповідає чинним ДержСанПіН 2.2. 4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». А щоб питна вода дійшла до кранів споживачів такою ж чистою, ми також контролюємо її якість у міській водопровідній мережі. Для цього ми щодня відбираємо проби у контрольних точках розподільчих водопровідних мереж на різних вулицях Ужгородського району.

Контрольні точки – це звичайні водорозбірні крани, встановлені на водопровідних мережах. Зазвичай вони розташовані на найбільш підвищених, віддалених та тупикових ділянках мережі, тобто там, де погіршення якості води найбільш ймовірна. Контрольних точок у нашому місті 64, пробовідбірники згідно Робочого плану відбирають воду у 8 різних точках кожного дня та щосереди проводять відбір для скороченого періодичного аналізу з додатковим визначенням хлоридів, сухого залишку, амонію на водозаборі Минай та ПНС «Горяни 555».

У лабораторії контролю якості питної води КП «Водоканал м. Ужгород» відібрані проби води аналізуються за 34 хімічними і 4 бактеріологічними показниками (мікробіологічними, санітарно-хімічними, фізико-хімічними та санітарно-токсикологічними).

При аналізі води застосовуються повірені засоби вимірювальної техніки, які постійно оновлюються: термостат сухо-повітряний ТС-80МІ, вага електронна ANG-200, колориметр фотометричний КФК-3, шафа сухо повітряна ШСвЛ-80-«Касимов», рН/mV-метр/кондуктометр РР-20-Р11 Sartorius, спектрофотометр DR 2800, колілерт IDEXX.

Технічне переоснащення лабораторій надало можливість щоденного оперативного моніторингу якості води за багатьма санітарно-токсикологічними показниками та створило умови для її контроля відповідно до європейських вимог.

Впровадження сучасних методів контролю забезпечило раннє виявлення у джерелі водопостачання небезпечних забруднюючих речовин та можливість швидкого коригування технологічних процесів водопідготовки, тим самим гарантує безпечність та якість води для споживачів міста Ужгород.

Інформація повного хіміко-бактеріологічного аналізу питної води подається для ознайомлення споживачів щоквартально на сайті нашого підприємства.

У разі виникнення сумнівів щодо якості води в крані, споживач водоканалу може звернутися до аварійно-диспетчерської служби водоканалу за телефонами 050-372-08-45. За заявкою споживача лабораторією підприємства буде проведена безкоштовна перевірка. Пробовідбірник відбере проби безпосередньо у квартирі та на межі балансової належності, які будуть проаналізовані. У разі виявлення відхилень від нормативних вимог будуть вжиті необхідні заходи.

Чиста вода – основа здоров’яї!

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Хустщині сталася пожежа в житловому будинку
16:27
У межах програми «Прихисток» 3600 закарпатців отримали компенсацію за комунальні послуги. ВІДЕО
16:09
Закарпатгаз повідомляє про зміни у законодавстві стосовно замовленої потужності
15:48
На Мукачівщині у колодязі виявили тіло людини
15:26
В Ужгороді відбувся всеукраїнський науковий семінар «Наукова молодь ̶ потенціал відновлення України»
15:01
Читачам Закарпатської обласної дитячої бібліотеки нагадали правила дорожнього руху
14:41
В Ужгороді загорівся автомобіль «ЗАЗ-1102»
14:24
З 1 червня на Закарпатті діятиме заборона на вилов раків
14:15
Бактеріальний опік плодових: у Держпродспоживслужбі Закарпаття розповіли про способи поширення та методи боротьби
14:06
На Закарпатті судитимуть організовану групу за розповсюдження заборонених психотропів по Україні
13:53
Всі новини
Головне