128971
14:59 4.052022

Закарпатці виграли 15 нагород у Національному відборі «GENIUS Olympiad Ukraine»

Життя 2495

GENIUS – найбільший і найпрестижніший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8 – 11 класів, який охоплює науку, бізнес та мистецтво.

Цьогоріч він вперше проходив в Україні. Організатором та координатором „GENIUS Olympiad Ukraine” став Національний центр „Мала академія наук України”.

Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді та територіальне відділення МАНУ отримали статус регіонального центру Олімпіади Геніїв.

Від області подано 31 проєкт екологічного спрямування. Усі було допущено до Національного фіналу „GENIUS Olympiad”.

За підсумками змагань юні науковці вибороли 15 нагород. Серед них 8 срібних і 5 бронзових медалей, одна почесна нагорода, а здобута золота медаль та два екоквитки „GENIUS Olympiad Ukraine” надають право участі у Глобальному фіналі Олімпіади, який проходитиме у США в червні.

Представити у США проєкт „Моя Земля – не смітник!” зможе Софія Бабич, учениця 11 класу лінгвістичної гімназії імені Т.Г. Шевченка (науковий керівник Олена Лазаренко, керівник гуртка ЗОЦНТТУМ). Проєкт подано у категорії „Мистецтво”, підкатегорія „Фотографія”. Ще дві вихованки Олени Лазаренко – Крістіна Коваленко, учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №20 – ліцею „Лідер”, з проєктом „Я хочу дихати чистим повітрям” та Олександра Петрила-Бурчин, учениця 10 класу Тур’є-Реметівського закладу загальної середньої освіти, з роботою під назвою „Help!” – отримали срібні медалі.

У категорії „Наука” срібних нагород удостоєні:

Дмитро Немчик, учень 11 класу Тур’є-Реметівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів, за проєкт „Зберегти зелені велетні” (науковий керівник – учитель біології Орися Кречко) ;

Софія Сливка, учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 20 – ліцею „Лідер”, з проєктом „Екологічно чисті БАДи” (науковий керівник – учитель хімії Мирослава Цанько) ;

Ілля Кривов’яз, учень 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, з проєктом „Екологічний моніторинг та прогнозування негативного впливу отрутохімікатів на ґрунтову мікрофлору” (науковий керівник – учитель біології Мар’яна Сігеті).

Серед бронзових призерів – Гарастей Оксана, учениця 10 класу Хустської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 3 Хустської міської ради, за проєкт „Харчування людини для зміцнення здоров’я в період пандемії SARS-CoV-2” (науковий керівник – керівник гуртків МАН Комунального закладу позашкільної освіти „Центр дитячої та юнацької творчості „Сузір’я” Вікторія Станкович) ;

Олександр Тимчик, учень 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школа І – ІІІ ступенів № 6 ім. В. Ґренджі-Донського, з проєктом „Кліматичні зміни. Зелені зони міст та їх адаптація до змін клімату на прикладі моніторингу окремих міст” (науковий керівник – учитель географії Христина Мещерякова) ;

Наталія Рішко, учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, з проєктом „Дослідження стану ґрунту, рослинного покриву та яблуневих насаджень в околицях с. Бедевля” (науковий керівник – учитель біології Мар’яна Сігеті) ;

Марія Клушина, учениця 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, з проєктом „Високогірні озера Свидовецького гірського масиву як монітори змін клімату та наслідків антропогенного впливу” (науковий керівник – учитель біології Мар’яна Сігеті) ;

Олександр Савко, учень 11 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 Виноградівської міської ради, з проєктом „Варіації електромагнітної емісії та сейсмічного стану регіону” (науковий керівник – учитель фізики Василь Ігнатишин).

У категорії „Креативне письмо” срібло виборола Марія Пришляк, учениця 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, з есе „На кожну людину, як і на кожний учинок, варто дивитися з певної відстані” (науковий керівник – учитель української мови та літератури Оксана Молнар).

Почесну нагороду від організаторів за есе „Мої думки з приводу…” отримає Юліанна Русин, учениця 10 класу багатопрофільного ліцею „Інтелект” – загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №11 Ужгородської міської ради, (науковий керівник – учитель української мови та літератури Валентина Гоголюк).

У категорії „Мистецтво” срібло вибороли: Катерина Полукарова, учениця 8 класу багатопрофільного ліцею „Інтелект” – загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №11 Ужгородської міської ради (науковий керівник – керівник гуртка ЗОЦНТТУМ Людмила Літун) за роботу у змішаній техніці „Творець –руйнівник” і Ладика Богдан, учень 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 6 ім. В.С. Ґренджі-Донського, за роботу у змішаній техніці „Боротьба з забрудненням” (науковий керівник – Наталія Тюх). Уже відомо, що Богдан також отримав екоквиток „GENIUS Olympiad Ukraine”, що надає право участі у Глобальному фіналі Олімпіади.

Загалом 78 українських школярів візьмуть участь у Genius Olympiad Global від України, серед них закарпатці – Софія Бабич та Богдан Ладика!

Довідково: Олімпіада проводиться щорічно з метою сприяння глобальному розумінню екологічних проблем і досягненню сталого розвитку за допомогою фундаментальних наук, мистецтва, креативного письма, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу. Ці завдання спрямовані на розв’язання глобальних екологічних проблем шляхом створення можливостей у всьому світі долати проблеми довкілля, а також виявляти здатність генерувати рішення; розвивати екологічну свідомість молоді; надавати підтримку учнівським інноваційним ідеям та рішенням у сфері екології.

Про це повідомляє Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне