121133
13:37 19.112021

У парку Берегівської районної лікарні встановили скульптуру відомого закарпатського митця

Життя 1437

Урочисте відкриття скульптурної композиції «Сім’я» знаного мукачівського митця Петра Матла у парку Берегівської районної лікарні ім. Бертолона Ліннера відбулося 18 листопада.

Першим присутніх привітав голова Берегівської міської територіальної громади Золтан Бабяк. Під час виступу він підкреслив, що встановлена скульптура «збагачуватиме мистецьку скарбницю громади».

«З одного боку, ця скульптура нагадує нам, що мистецтво не знає кордонів, а з іншого — сприяє популяризації творчої роботи, роблячи наш естетичний смак більш витонченим», – наголосив очільник міста. Золтан Бабяк також зазначив, що в рамках міжнародного Закарпатського скульптурного симпозіуму, який організовує скульптор Петро Матл, народжуються справжні мистецькі родзинки.

Так було і в 2020 році, коли VII Закарпатський скульптурний симпозіум, який організовує громадська організація «Про Арте Мункач», проводився у селі Яноші неподалік Берегова. Його учасники творили на тему «Сім’я». По завершенню двотижневого симпозіуму народилися чудові скульптурні композиції, серед них і робота головного організатора, скульптора Петра Матла, яку зараз і встановили в парку Берегівської райлікарні.

Консул Генерального консульства Угорщини у м. Берегові Іштван Дєбнар під час виступу відзначив визначну роль автора скульптури в мистецькому житті Закарпаття. «Ми вважаємо Петра Матла знаковим художником, який натхненно виражає дух національної єдності угорців, який створив символічні угорські пам’ятники як на Закарпатті, так і в Угорщині. Ми також високо цінуємо організаторські здібності митця, проведення міжнародного симпозіуму, результат якого – ця чудова скульптура», – зазначив дипломат.

«Я радий, що ми відкриваємо чергову скульптуру в Берегові», – наголосив, у свою чергу, Петро Матл. «Я виховувався у люблячій родині, і ми з дружиною намагаємося показувати такий самий приклад нашим дітям. Тема сім’ї дуже близька мені, одна з моїх улюблених у творчості. Сподіваюся, що ця скульптура буде популяризувати інститут сім’ї, стане прикладом для мам, які народжуватимуть у цьому закладі дітей», – наголосив скульптор.

Петро Матл висловив вдячність спонсорам Закарпатського скульптурного симпозіуму, зокрема Міністерству зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, Генеральному консульству Угорщини у м. Берегові, Товариству угорської культури Закарпаття (КМКС), мерії Берегова.

Відкрили скульптурну композицію консул Іштван Дєбнар, очільник міста Золтан Бабяк, голова фракції «КМКС» ПУУ в Берегівській райраді Кароліна Дорчі, директор лікарні Іван Малеш та скульптор Петро Матл.

Після цього Золтан Бабяк вручив грамоту місцевому підприємцю Шандору Надю за надану допомогу у встановленні скульптурної композиції.

Директор лікарні Іван Малеш в інтерв’ю журналістам підкреслив, що скульптура «Сім’я» прикрашатиме територію лікарні як для пацієнтів, так і для медичних працівників та відвідувачів. Він подякував скульптору Петру Матлу, що митець встановив свою роботу на території лікарні.

Петро Матл, у свою чергу, повідомив представникам ЗМІ, що тему сім’ї часто втілював у дереві, камені, на картинах. За його словами, оригінал цієї скульптурної композиції він створив 35 років тому. Але та скульптура була втілена в поганому матеріалі, тому знищилася. «Було прикро втрачати цей образ, тож я знову втілив його у скульптурі минулого року», – повідомив скульптор.

Олександра Чуга/Csuha Alexandra/Kárpátalja hetilap/Тижневик Kárpátalja

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне