119158
11:36 26.092021

У Берегівському греко-католицькому гуртожитку відбувся тематичний вечір, присвячений поводженню з відходами

Життя 1123

Черговий тематичний вечір у Берегівському греко-католицькому гуртожитку ім. Елемира Ортутая 23 вересня був присвячений поводженню з відходами, правильному, свідомому збору та сортуванню сміття.

Присутні переглянули 55-хвилинний документальний фільм Дмитра Ляшука «В ім’я Тиси», який висвітлює проблему зі сміттям на Закарпатті.

Дія стрічки відбувається в чотирьох країнах – Україні, Угорщині, Сербії та Румунії. Режисер представляє транскордонну проблему забруднення через почуття та історії кількох людей. Його головна мета – дослідити і зрозуміти її причини, показати попередні шляхи вирішення та знайти нові.

«Забруднення наших річок зростає, терміново потрібно діяти!» – ідеться у фільмі. Забруднення Тиси пластиком та іншими матеріалами руйнує флору й фауну річки, псує береги. Закарпатські екоактивісти Віктор Бучинський (Берегово) та Бейло Франц (Ясіня) кілька років тому відкрили невеликі, ефективні пункти прийому та збору вторсировини, де сортують сміття. У фільмі режисер показує їхні нелегкі будні.

Одне із завдань документальної стрічки – висвітлити причини проблеми з відходами на Закарпатті та в усьому Карпатському басейні й показати можливі шляхи її вирішення. Ми можемо простежити шлях сміття від Чорної та Білої Тиси аж до Чорного моря, побачити, що це питання стосується не лише однієї, а кількох країн у Карпатському басейні.

Багато держав беруть активну участь у вирішенні проблеми відходів, але щоб зміни дійсно відбулися, кожен повинен щось робити для цього. Наприклад, у фільмі показано сміттєзвалище в Рахові, розташоване на березі Тиси, де гори непотребу заввишки 15 м практично нависають над водою. Режисер звертається до президента України Володимира Зеленського – сам фільм є посланням йому від імені Тиси.

Після перегляду стрічки керівники гуртожитку передали студентам прес для ПЕТ-пляшок та урни для сміття, оскільки все велике починається з малого.

Крістіан Копінцу/Kopinczu Krisztián/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне