118164
13:02 5.092021

Закарпаття отримає допомогу для роботи з побутовими відходами від Підкарпатського воєводства Польщі

Життя 1722

Закарпатська обласна рада у співпраці з Підкарпатським воєводством реалізовує проект «Поводження з відходами — трансфер передового досвіду Підкарпатського воєводства Закарпаттю», де польські колеги є головними партнерами.

Проект передбачає три кроки на зустріч ефективному поводженню з побутовими відходами на Закарпатті.

Зокрема, у рамках проекту буде проведено три тренінги в галузі поводження з відходами, метою яких буде представлення вимог ЄС та національних вимог у сфері поводження з відходами, зокрема комунальними, обговорення принципів та методів організації поводження з побутовими відходами у Польщі та у Підкарпатському воєводстві.

У тренінгу візьмуть участь щонайменше 35 осіб, представники адміністративних одиниць Закарпатської області різного рівня (громади, району, області), які працюють у сфері поводження з відходами.

Друга частина проекту — розробка плану поводження з побутовими відходами в Закарпатській області до 2030 року. Положення майбутнього документа враховуватимуть законодавство України та Європейського Союзу, разом із визначенням напрямків змін. Виконавець для проведення дослідження буде обраний за процедурою, встановленою Управлінням Маршалека Підкарпатського воєводства у м. Жешув.

У плані, зокрема, буде зазначено:

сучасний стан поводження з побутовими відходами в Закарпатській області, включаючи існуючі установки та методи поводження з відходами;

існуючі проблеми у сфері поводження з побутовими відходами, в тому числі внаслідок географічних умов;

заходи щодо запобігання виникненню відходів;

цілі та напрямки діяльності у сфері поводження з побутовими відходами до 2030 року.

Завершальний етап проекту передбачає придбання спеціалізованого обладнання — пресу для пластикових та паперових відходів. Обладнання буде придбано в Польщі, а потім безкоштовно передане українським партнерам проекту.

Вартість пресу складає орієнтовно 60, 5 тисяч євро.

Про це повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне