https://rx.ua
111076
08:45 15.032021

Орбан: «Ми замовили вакцини достатньо для щеплення 16 з половиною мільйонів людей, аби вистачило і закордонним угорцям»

Життя 2954

Повернувшись із Ізраїлю, прем’єр-міністр Угорщини в ефірі радіостанції «Кошут» у неділю повідомив, що в Угорщині за один день зробили щеплення 63 тисячам громадян, а загальна кількість зареєстрованих на вакцинацію сягнула трьох мільйонів осіб.

Віктор Орбан зазначив, що серед них висока частка людей, старших 60 років. Оскільки ці особи належать до вразливої групи, вони отримають вакцину першочергово, незалежно від дати реєстрації.

Прем’єр-міністр заявив, що нинішні темпи вакцинації можуть бути збережені, адже, крім потрібної кількості вакцин, для цього забезпечені всі умови. За його словами, є певні проблеми із західною системою закупівлі – препарати, які були замовлені та роздаються Європейським Союзом, надходять дуже повільно або взагалі не надходять, люди розчаровані офіційним Брюсселем. Саме тому довелося замовляти східні вакцини.

Віктор Орбан також повідомив, що п’ять держав – членів ЄС звернулися до голови Єврокомісії з проханням переглянути непропорційний розподіл вакцин. За його словами, наразі Європейський Союз – найбільш заражена територія світу, на яку на сьогодні припадає 20% усіх смертей.

Розповідаючи про отриманий в Ізраїлі досвід, прем’єр-міністр назвав кампанію вакцинації, проведену там, зразковою. Гарні результати також у британців, які відокремилися від ЄС.

За словами прем’єр-міністра, тепер у ході пандемії ми переживаємо найтемніші години перед «світанком», але в країні є достатньо лікарняних ліжок, а кількість апаратів ШВЛ пропорційна кількості населення.

Він нагадав, що Угорщина замовила західних вакцин достатньої для щеплення 13 мільйонів людей: «Але оскільки в листопаді ми побачили, що будуть проблеми із західною системою закупівель, то також замовили східні препарати для щеплення трьох з половиною мільйонів осіб, тобто загалом кількість вакцин є достатньою для щеплення 16 з половиною мільйонів людей, аби вистачило і для закордонних угорців». До слова, з таким проханням до угорського уряду в листі звернулося й Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС).

Як повідомив Віктор Орбан, російська та китайська вакцини прибувають вчасно чи раніше домовлених термінів, але ті, що розповсюджуються Євросоюзом, – ні, процес відбувається повільно, і це дуже розчаровує всіх, хто сподівався на спільні закупівлі Брюсселя.

Щодо нападу лівих у питанні вакцинації, зокрема, використання китайського препарату, прем’єр-міністр наголосив, що до цього часу 500 тисяч осіб були щеплені вакциною Sinopharm, яку не могли б замінити. «Коли на кону життя людей, ліві роблять політику з епідемії, критикують систему охорони здоров’я, випускають фейкові відеоролики. Відтак виникає питання, як їм вистачає совісті», – зазначив Віктор Орбан.

Прем’єр-міністр зазначив, що, окрім конкретних заходів, потрібно думати й про довгострокову перспективу. Наприклад, угорські вчені також розробляють вакцину, на порядку денному й організація вітчизняного виробництва захисних масок. Угорська вакцина буде виготовлятися в м. Дебрецені. Мета полягає в тому, щоб мати можливість швидко щепити 10–15 мільйонів угорців у разі чергової епідемії.

– Безтурботність сьогодні не є частиною повсякденного життя людей, зайнятих у ​​сфері послуг. Підприємці мусять закриватися, стикаються із серйозними діловими та економічними проблемами, – зазначив Віктор Орбан. А відтак додав, що, аби полегшити їхню ситуацію, період обмежень повинен бути якомога коротшим, а це можливо лише, якщо рівень вакцинації населення здійснюватиметься з необхідною швидкістю.

«Для цього ліві повинні зупинити кампанію проти вакцинації», – підкреслив прем’єр-міністр, наголосивши, що уряд надає допомогу тим сферам економіки, які мають проблеми.

Джерело: Magyar Nemzet/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне