107053
14:37 11.102020

У Великій Доброні створюють лісовий дослідницький центр. Фото

Життя 2679

Урочиста передача оновленої будівлі колишнього будинку лісника відбулася 9 жовтня у Великодобронському заповіднику дикої природи.

Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ (ЗУІ) має намір створити тут науково-освітній екологічний центр дозвілля, лісову школу.

«У Великій Доброні 30-річна мрія стала реальністю. […] Після того як будівлю отримав у власність берегівський угорський інститут, багато чого змінилося. У цивілізованих умовах, але в тіні лісу, ми змогли створити тут багатофункціональну базу», – повідомила, вітаючи присутніх, президент Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ Ілдика Орос.

«База в першу чергу слугуватиме проведенню польових досліджень майбутніми біологами, хіміками, географами, туризмознавцями. Завдяки близькому розташуванню каналу Сернє є можливість кататися на човнах, каное, організовувати літні табори. Тут буде розташована й лісова школа, створена кафедрою біології ЗУІ, яка прийматиме учнів шкіл з усієї області», – додала Ілдика Орос і подякувала за підтримку угорському уряду та Державному секретаріату з питань національної політики Угорщини.

Йосип Борто, заступник голови ТУКЗ-КМКС, у своєму виступі зазначив, що, йдучи через ліс, відчув, як із проблемного, неспокійного «світу масок» ніби потрапив у казковий світ мрій. «І справді, тут здійснилася мрія, частиною якої я радий бути. […] Живучи у складному, важкому світі, країні, яка бореться з економічними та іншими проблемами, де дуже важко знайти можливості для процвітання й позитивного бачення, ми стало впроваджуємо інновації та передаємо оновлені установи, покращуємо інфраструктуру, працюємо на розвиток, і все ще залишається можливість учитися та викладати угорською мовою», – наголосив він.

«Можемо подякувати угорському уряду за підтримку. Адже зміцнивши громаду, ми будемо жити та процвітати, відстоювати та боротися за свої права, візьмемо власну долю у свої руки та спробуємо досягти можливості впливати на рішення, які приймаються на місцевому та регіональному рівнях», – підкреслив Йосип Борто й подякував усім, хто долучився до оновлення будинку лісника.

Після урочистих промов будівлю освятив пастор реформатської церкви Андраш Коложі. Затим консул Генерального консульства Угорщини в м. Ужгороді Томаш Беззег, в.о. ректора Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ Іштван Черничко, заступник ректора Аттіла Когут, а також Ілдика Орос та Йосип Борто перерізали символічну стрічку й оглянули приміщення лісової дослідницької бази та чудово впорядкованої навколишньої території.

Олександра Чуга/Csuha Alexandra/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне