https://rx.ua
105384
08:30 3.092020

ТУКЗ-КМКС і надалі надає підтримку закарпатським дитсадочкам для відкриття після карантину

Життя 1171

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) продовжує допомагати дитячим садочкам засобами захисту, необхідними для безпечної роботи, які були закуплені в рамках благодійної акції, ініційованої організацією. Садочки отримують від Товариства маски, одноразові рукавички, дезінфектори, мийні засоби на суму від 5 до 11 тисяч гривень залежно від кількості дітей, котрі відвідують заклад.

Галоч

У село Галоч допомогу доставили Тюнде Пекар, голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС, та Арпад Пушкар, сюртівський сільський голова. Засоби захисту вручили директору дошкільного навчального закладу Ержебет Санісло та вихователям. «Садочок після карантину відкрився 1 вересня. Наразі заклад відвідують 12 дітей. Крім того, 6 патронатних вихованців проходять навчання двічі на тиждень. Ще четверо батьків планують віддати дітей до садочка, щойно це стане можливим з огляду на протиепідемічні правила», – розповіла директор. Вона також підкреслила, що отримані від ТУКЗ-КМКС засоби захисту надійшли дуже вчасно, адже ані заклад, ані батьки не мають можливості їх придбати.  

«Нам треба розпочинати роботу в новому навчальному році. Тож ці засоби надійшли дуже вчасно і є вкрай потрібними для садочка. Адже маємо бути готовими, бо найважливіше – це створити безпечні умови для збереження здоров’я дітей, а також персоналу», – наголосила голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС села Галоч Тюнде Пекар.

Паладь Комарівці

Дошкільному навчальному закладу села Паладь Комарівці засоби захисту передали голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Бернадет Надь, депутат фракції КМКС в Ужгородській  райраді Анетта Андрейчак-Товт та сюртівський сільський голова Арпад Пушкар.

«Засоби захисту, закуплені в рамках благодійної акції ТУКЗ-КМКС, надійшли дуже вчасно, адже в батьків немає можливості придбати для дітей всі засоби, передбачені протиепідемічними правилами», – каже Анетта Андрейчак-Товт.

За словами директора дошкільного навчального закладу, садочок закрили 12 березня. Відтоді зв’язок із дітьми підтримували онлайн, а займалися ними батьки. Відкрився заклад, який наразі відвідують 20 діток, 1 вересня.

Тийглаш

У садочок села Тийглаш засоби захисту від Товариства угорської культури Закарпаття доставили голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Еріка Палфі-Ковач та Арпад Пушкар. «До оголошеної Товариством угорської культури Закарпаття благодійної акції долучилися й мешканці села Тийглаш. Нині закуплені завдяки доброчинному збору засоби захисту доставляємо в садочки», – розповіла Еріка Палфі-Ковач.

Директор дошкільного навчального закладу с. Тийглаш Тімея Горбач повідомила, що до березня садочок відвідували 60 дітей, функціонували три групи. 1 вересня роботу розпочали лише дві – середня та старша, загалом у них 40 вихованців. Молодша група поки що садок не відвідує. «Засоби захисту від ТУКЗ-КМКС дуже потрібні, доповнимо ними ті, що отримали від місцевого самоврядування. Згідно з правилами, маски слід міняти кожні три години, рукавички теж треба регулярно міняти, а також постійно дезінфікувати приміщення», – каже пані Горбач.

Великі Геївці

Дошкільному навчальному закладу села Великі Геївці засоби захисту від Товариства угорської культури Закарпаття передали Роберт Дєрке, голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС, депутат райради, та Арпад Пушкар. Директор садочка Маргіта Ветроцкі розповіла, що, відповідно до протиепідемічних правил, вихованців зустрічають біля воріт. Батьки повинні приводити дітей, дотримуючись дистанції, у масках. Малечі вдягати маски не треба, проте щоранку вихователі вимірюватимуть їм температуру, перед входом у заклад діти дезінфікують руки. Крім того, якомога більше занять проводитимуть на свіжому повітрі.

Роберт Дєрке повідомив, що після оголошення благодійної акції КМКС у школі села Великі Геївці також розмістили скриньку для пожертв. Гаслом акції стало: «Двічі дає той, хто дає вчасно». І ці слова підтвердилися, адже карантин в Україні продовжили до 1 листопада, а держава не в змозі забезпечити навчальні заклади всім необхідним.

Арпад Пушкар є головою Сюртівської сільської ради уже тривалий час. На нинішніх місцевих виборах КМКС висуває його на посаду очільника ОТГ. «Ми відвідали чотири садочки на території Сюртівської ОТГ: у селах Галоч, Паладь Комарівці, Тийглаш та Великі Геївці. Заклади готові до роботи, проте допомога завжди потрібна. Тому ми вдячні Товариству угорської культури Закарпаття та всім, хто долучився до благодійної акції», – розповів нашому кореспонденту пан Пушкар.

Велика Добронь

Дошкільному навчальному закладу села Велика Добронь засоби захисту доставили депутат райради, голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Ласло Гіді, місцевий представник фракції КМКС в Ужгородській райраді Йожеф Кантор та голова ГО «За розвиток Великодоброньського регіону» Ференц Надь, якого КМКС висуває на посаду очільника Великодоброньської ОТГ. Засоби вручили директору садочка Марії Раті та її колегам, котрі подякували за надану підтримку, адже з 1 вересня дошкільний навчальний заклад розпочав роботу.

За словами Ласла Гіді, у селі на відкриття садочка чекали з нетерпінням як діти, так і батьки. «Дошкільний навчальний заклад села Велика Добронь отримав від Товариства угорської культури Закарпаття засоби захисту на суму 10 940 гривень. Садочок та школа – найважливіші заклади для нас, адже тут вчаться діти, а вони – запорука нашого майбутнього. Захист їхнього здоров’я – найважливіша справа», – наголосив Ференц Надь.

Директор садочка повідомила журналісту нашого видання, що до карантину заклад відвідували 144 дитини, наразі відкрилися п’ять груп. Розпочати роботу молодших груп ще не можна. Вона також висловила вдячність Товариству угорської культури Закарпаття за допомогу, що дозволить на певний час зняти питання забезпечення садочка засобами захисту.

Чомонин

Дошкільний навчальний заклад села Чомонин розпочне роботу із 7 вересня. Засоби захисту від Товариства угорської культури Закарпаття в заклад 1 вересня доставив голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Шандор Надь і передав директору садочка Наталії Мартон та її колегам. «Товариство угорської культури Закарпаття надає засоби захисту дитячим садочкам, аби після відкриття вони могли належним чином виконувати протиепідемічні правила», – повідомив пан Надь. А відтак додав, що в Чомонині в рамках благодійної акції Товариства також були розміщені скриньки для пожертв. Шандор Надь підкреслив, що саме в їхньому селі таким чином вдалося зібрати найбільшу суму з-поміж усіх населених пунктів області, включаючи міста. «Це підтверджує, що наші мешканці надзвичайно великодушні та здатні об’єднати зусилля при біді», – наголосив він.

Наталія Мартон подякувала Товариству угорської культури Закарпаття за надану допомогу. Садочок до карантину відвідувало 70 дітей, проте нині ця кількість зменшилася до 50. Директор зазначила, що, як тільки дозволить епідемічна ситуація, набір малят у молодшу групу продовжать.

1 вересня засоби захисту від Товариства угорської культури Закарпаття отримав і дошкільний навчальний заклад села Баркасово. Директору садочка Наталії Бакші їх передала голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Єва Бімба, котра висловила сподівання, що заклад зможе працювати якомога довше, а в селі й надалі не буде інфікованих.

Наталія Бакша від імені батьків та колективу подякувала організації за надану допомогу. Директор наголосила: моляться, аби заклад працював якомога довше. За її словами, відкриття садочка з нетерпінням чекали як діти, так і їхні батьки.

Ракошино

Засоби захисту від Товариства угорської культури Закарпаття 1 вересня отримав також дошкільний навчальний заклад села Ракошино. Голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Маргіта Товт передала працівникам садочка маски, одноразові рукавички, дезінфектори, безконтактний термометр. Від імені персоналу за надану допомогу подякувала директор закладу Наталія Яцина.

Маргіта Товт повідомила, що в Мукачівському районі угорські садочки функціонують у семи населених пунктах. Місяць тому вивчили попит, і ТУКЗ-КМКС надало допомогу, де це було потрібно. У Ракошині до занять повернулися ще не всі діти, адже ще триває виготовлення медичних довідок.

У м. Виноградів допомогу доставили в нещодавно відновлений садочок-ясла ім. св. Йосифа. Директор закладу Габріелла Палюк розповіла журналісту нашого видання, що наразі заклад відвідує 70 дітей. Вона подякувала за надану підтримку, без якої робота садочка була б неможливою. «Ми прагнемо створити безпечні умови як для вихованців, так і персоналу», – підкреслив голова Виноградівського осередку ТУКЗ-КМКС Золтан Кудрон.

Фанчиково

Товариство угорської культури Закарпаття передало засоби захисту і в дошкільний навчальний заклад села Фанчиково. Директор ДНЗ Чілла Веспремі повідомила журналісту нашого видання, що надана допомога для садочка, який відвідує 70 дітей, украй необхідна, адже місцевим органам влади складно забезпечити навчальні заклади коштами для належного дотримання протиепідемічних правил. Голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС села від імені персоналу та місцевих мешканців подякував за надану допомогу.

Вилок

Відтак засоби захисту доставили в дошкільний навчальний заклад села Вилок. Садочок, який відвідує 90 дітей, планує розпочати роботу із 7 вересня, і для цього отримані маски, рукавички та дезінфектори є вкрай необхідними. Директор закладу Андрея Сатмарі подякувала за надані засоби захисту та висловила сподівання, що епідемічна ситуація дозволить садочку працювати якомога довше.

Перехрестя

Дошкільний навчальний заклад села Перехрестя вже розпочав роботу. «Наразі в садочку функціонує лише одна група, а також ще одна в селі Карачин. Ми дуже вдячні за допомогу Благодійному фонду КМКС, адже без неї було б важко забезпечити належні умови роботи», – підкреслив директор Навчально-виховного комплексу с. Перехрестя Норберт Кардош.

Вербовець

У садочку села Вербовець роботу планують розпочати із 7 вересня. «Ми дуже вдячні Товариству угорської культури Закарпаття за підтримку не лише для оновлення, а й подальшої роботи садочка», – наголосив заступник голови місцевого осередку ТУКЗ-КМКС села Густав Секей.

Чорний Потік

Допомогу від Товариства угорської культури Закарпаття доставили і в дошкільний навчальний заклад села Чорний Потік. Директор реформатського садочка Аніко Гомокі зазначила, що заклад підтримує Закарпатська реформатська церква, проте вони раді будь-якій допомозі.

Матійово

Засоби захисту, аби розпочати роботу, були вкрай потрібні й дошкільному навчальному закладу села Матійово. Тому садочок звернувся з проханням допомогти до Благодійного фонду КМКС, і той одразу відгукнувся. Тут заняття планують розпочати з 15 вересня, що було б неможливим без отриманих засобів. Директор закладу Єва Ловас повідомила, що в садочку працюватимуть дві групи, де займатимуться 45 дітей.  

BZS,VE,TJ,SD,KK/Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне