Конкурс студентської наукової творчості «Стартап – УжНУ 2017» визначив цьогорічних переможців

Опубліковано: | Переглядів: 1693
 • Поділіться із друзями:

20170603_1480_DSCN95021 червня в УжНУ відбувся завершальний етап конкурсу «Стартап – УжНУ 2017». З півтора десятка інноваційних проектів молодих науковців університету після двох етапів відбору до фіналу дійшли 7 найцікавіших і найперспективніших розробок. Про те, що проекти-фіналісти направду мають високі шанси бути втіленими у життя, свідчить, наприклад, той факт, що одним із стартапів авторства студентів хімічного факультету уже зацікавилися у … Бразилії. Але про все – своє чергою.

На старті конкурсу молоді науковці УжНУ зареєстрували 16 проектів. Сито відбору пройшли 12 розробок від представників 8 факультетів: фізичного, математичного, біологічного, географічного, економічного, хімічного, інженерно-технічного, а також факультету туризму і міжнародних комунікацій. А на завершальному етапі конкурсу 1 червня оцінювали 7 проектів-фіналістів від молодих науковців з фізичного, хімічного, біологічного та географічного факультетів.

Проректор УжНУ з наукової роботи Ігор Студеняк у коментарі офіційному сайту університету наголосив: «Конкурс «Стартап – УжНУ 2017» проводиться для підтримки студентів, аспірантів та молодих вчених, створення ними дослідницьких груп для вирішення актуальних  проблемних питань,  формування творчого покоління молодих науковців УжНУ. Хочу відзначити високий інтерес до конкурсу і достойний науковий рівень виконання проектів».

До складу комісії, яка оцінювала інноваційні проекти, входили начальник департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман, головний спеціаліст департаменту освіти і науки ОДА Юрій Бабинець, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, директор НДІ засобів аналітичної техніки Йосип Головач,  представник ПАТ «Комерційний інвестиційний банк» Юлія Ломпей та директор Наукового парку «Ужгородський національний університет» Матвій Кадар. УжНУ також представляли проректор із наукової роботи Ігор Студеняк, начальник науково-дослідної частини Ірина Грабова, директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна та заступник начальника науково-дослідної частини Катерина Ковальчук.

Перемогу в конкурсі “Стартап – УжНУ 2017” здобув проект “Реставратор 2017”, який виконали студенти 4 курсу фізичного факультету Тетяна Феделеш та Іван Марушка під керівництвом доцента кафедри прикладної фізики Василя Біланчука. «Реставратор 2017» – це прилад  і технологія очистки різноманітних поверхонь від забруднень за допомогою високого тиску із застосуванням соди. Це значно здешевлений  і доступний варіант технології, що вже застосовується у світі. Проект-переможець – яскравий  приклад  стартапу! Це не просто прототип чи інноваційна ідея, що має потенціал до комерціалізації, а реальний продукт – вже працюючий, затребуваний на ринку, технологічно розроблений (проте ще потребує вдосконалення). А ще «Реставратор 2017» – це потужна команда та гарні перспективи щодо використання не лише в серійному виробництві на побутовому рівні, але й у вирішенні комунальних проблем  на муніципальному рівні.

Друге місце розподілили між собою два проекти фізичного факультету:  “Персональна система телеметрії для співробітників служб порятунку” (студент 4 курсу Давид Гал) та “Альтернативні джерела енергії для мобільних систем” (студентка 3 курсу Генріетта Бан), які виконані під керівництвом доцента кафедри фізики напівпровідників Олександра Молнара.

Двом проектам присуджено треті місця. Один з них – “Дослідження ефективності неорганічних сорбентів при очищенні стічних вод, вод-охолоджувачів АЕС та природних вод від стронцію” (студенти 4 курсу фізичного факультету Олександр Сич, Олександр Васильєв і Василь Буковецький). Інший – “Синтез та біологічна активність телуровмісних гетероциклів” (аспірант хімічного факультету Микола Кут, студентки 4 курсу хімічного факультету Мар’яна Повідайчик та Інеса Фалес) під керівництвом завідувача кафедри органічної хімії Михайла Ониська.

Директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна  Бутурлакіна відзначила кілька позитивних моментів конкурсу, що якісно відрізняють його від минулорічного: «Важливо відмітити зацікавленість представників бізнесу та реальних потенційних інвесторів. Саме цей етап є принципово важливим  для життя стартапу – для його  реального старту. Цього року  на презентації  проектів-фіналістів, крім представників влади, були присутніми Віталій Попович, директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області, виконавчий директор Асоціації бізнесу Закарпаття, та Володимир Панов, член правління ПрАТ «Єврокар», голова обласної організації роботодавців «Бізнес Закарпаття».

Ще однією особливістю цьогорічного конкурсу стала поява стартапів, що мають соціальну спрямованість. «Проект студентів біологічного факультету «Міняй сміття на життя» –  дуже гарна ініціатива, що підтримує екологічне виховання, громадську свідомість та вирішує муніципальну проблему годування безпритульних тварин завдяки встановленню на території парків та вулиць міста годувальних апаратів, що насипають корм, після того, як до них вкинути використані батарейки» – каже Тетяна Бутурлакіна.

За словами директора Центру кар’єри УжНУ, на цьогорічному конкурсі всім учасникам стало відчутно і зрозуміло, чим відрізняються наукові і фундаментальні дослідження від стартап-проектів. Проекти, що мають потужній науково-дослідний потенціал, часто програють у можливостях комерціалізації – вони цікаві самим дослідникам, але часто не мають визначеного терміну результату і, відповідно, затратної вартості. Тому вони не цікаві інвесторам. Це слід розуміти і ставити відповідні цілі.

В цілому ж, каже Тетяна Бутурлакіна, всі конкурсанти отримали гарну можливість спробувати себе, набути навичок презентувати і відстоювати свої проекти, а також важливий досвід для подальшої роботи.

Ярослав Світлик,

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

«Карпатський об’єктив»
Loading...

Анонси подій

Липень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
« Чер   Сер »
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Різне:

 • ТБ програма

 • Гороскоп

 • База крадених велосипедів

 • Рецепти

 • Погода

  • Ужгород

   Хмарно до завтрашнього ранку.

   • Невелика Хмарність

    Зараз: 23.17°C/1011.27гПа

   • Хмарно

    Об 07 годині: 25.57°C/1011.24гПа

   • Хмарно

    Об 08 годині: 26.38°C/1011.32гПа

   • Хмарно

    Об 09 годині: 26.82°C/1011.16гПа

   • Хмарно

    Об 10 годині: 26.66°C/1011.04гПа

  • Мукачеве

   Хмарно до завтрашнього ранку.

   • Невелика Хмарність

    Зараз: 23.84°C/1010.91гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 07 годині: 26.91°C/1010.77гПа

   • Хмарно

    Об 08 годині: 27.51°C/1010.88гПа

   • Хмарно

    Об 09 годині: 27.49°C/1010.8гПа

   • Хмарно

    Об 10 годині: 27.49°C/1010.68гПа

  • Берегове

   Хмарно протягом всього дня.

   • Невелика Хмарність

    Зараз: 23.58°C/1010.96гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 07 годині: 26.04°C/1010.74гПа

   • Хмарно

    Об 08 годині: 26.47°C/1010.81гПа

   • Хмарно

    Об 09 годині: 26.75°C/1010.65гПа

   • Хмарно

    Об 10 годині: 26.55°C/1010.61гПа

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події