132129
14:14 29.062022

На Ужгородщині триває музичний дитячий табір

Життя 831

Благодійний фонд «ҐЕНІУС» цього року організовує 12 різних літніх таборів для 550 дітей. Перший, музично-співочий, триває протягом 27 червня – 1 липня у селі Малі Геївці на Ужгородщині на базі ліцею ім. Ференца Еґрі.

На урочистому відкритті директор БФ «ҐЕНІУС» Наталія Вараді привітала присутніх та висловила вдячність очільниці Малогеєвецького ліцею Елеонорі Боґаті та всьому колективу за те, що люб’язно надали простір для проведення табору.

– Фонд прагне підтримувати обдарованих дітей за будь-яких обставин, оскільки ми хочемо, щоби вони відчували, що ми поруч з ними за будь-яких обставин. Ми організували заходи і під час Covid, як і зараз робимо це в тіні війни. Звісно, не з таким успіхом, як у мирний час і в період до пандемії, але ми вважаємо дуже важливим створювати для талантів можливості, щоб діти відчували, що можуть на нас розраховувати навіть у складних ситуаціях, – наголосила Наталія Вараді та подякувала учасникам табору за заявки і висловила сподівання, що їм вдасться багато чому навчитися. – Щиро сподіваюся, що ви отримаєте багато нових вражень, адже після тривалого закритого періоду у вас знову буде можливість бігати, ймовірно, буде більше жвавості, – зазначила директор та побажала витримки вчителям і вихователям та попросила їх бути трохи більш поблажливими з дітьми, аби вони назбирали багато гарних спогадів та вражень.

Заявки для участі у таборі приймали в онлайн-форматі з 14 лютого до 31 травня від дітей віком 8-16 років, які цікавляться грою на гітарі, музикою та співом. Зголосилося загалом 32 дітей з 10 населених пунктів. Заняття з ними проводять керівник гурту «Кредо» Йожеф Івашкович, вчителька Малогеєвецького ліцею ім. Ференца Еґрі, керівниця хорової школи «Намисто» Маріанна Дьорке, вчителька угорської мови та літератури ліцею Нора Тарці, вчителька гри на гітарі Тарнівецької музичної школи Естер Костик. Професійний керівник табору – Анжеліка Кепич, вчителька музики Великоберезького реформатського ліцею та Великоберезької середньої школи.

До слова, вчителька з Тарнівець Естер Костик бере участь у роботі табору вдруге.

– Я була тут і минулого року, щоправда тоді як учасниця табору. Мені дуже сподобалося. Хоча я 6 років відвідувала музичну школу, акордувати навчилася саме тут. Цього року очікую ще більшого розвитку та на нові композиції.

Від Маріанни Дьорке ми дізналися, що в таборі, окрім навчання гри на гітарі, також навчають і вокалу.

– Протягом тижня діти освоюють ази гри на гітарі, знайомляться з будовою інструменту, захватами гітарних акордів. Заняття починаються щодня о 8.30 ранку, під час яких діти поринають у таємниці теорії музики. В першу чергу вони вивчатимуть вірші Шандора Петефі, покладені Йожефом Івашковичем на музику, оскільки ми готуємося до Року пам’яті Петефі. Крім того, діти вивчатимуть пісні уродженця села Ласла Боді (лідера гурту «Републік»).

Для організаторів було важливо після тривалого періоду закриття створити для учасників табору можливість отримати багато яскравих вражень поруч із навчанням. Тому вчителі та вихователі підготували і цікаву програму для змістовного дозвілля, будуть настільні ігри, гра у футбол, дитячі забави, смаження сала на вогні.

– Дякуємо уряду Угорщини за підтримку, адже ми віримо, якщо багато людей зроблять багато невеликого, але корисного на своєму місці, це може змінити весь світ. Для нас важливо зараз приділяти увагу один одному та підтримувати один одного, – резюмувала Наталія Вараді, побажавши учасникам табору гарно провести час.

RV/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне