130016
09:55 22.052022

Чеські партнери відвідали Закарпаття

Життя 984

Учора у День Європи голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко зустрівся з одними з найближчих партнерів України й Закарпаття — Генеральним Консулом Чеської Республіки у Львові Давідом Нови, його заступником Владіміром Кадлецом та приймав делегацію чеського краю Височина, яка вчергове відвідала наш край не з пустими руками.

У ході зустрічі з Генконсулом голова ради обговорив напрямки подальшої гуманітарної співпраці Закарпаття й України загалом з Чеською Республікою. Найактуальніше сьогодні — організація побуту внутрішньо переселених у область українців. Велика частина таких наших співвітчизників проживає у навчальних закладах та інших комунальних установах області. Разом з тим, Закарпаття має готуватися до навчального процесу, який, спочатку через пандемію, а зараз через війну ведеться дистанційно.

Після останнього візиту до ЧР було досягнуто домовленостей про виділення коштів на реконструкцію деяких споруд, куди б можна розмістити внутрішньо переселених українців. У цьому напрямку також Володимир Чубірко пропонує по можливості підтримати будівництво енергетично зберігаючих модульних будинків для тимчасових переселенців. Тим більше, що у Закарпатті вже розміщено релоковані з Київщини фірми, які мають досвід зведення таких будівель.

Давид Нови також розповів, що Генконсульство систематично слідкує за поточною ситуацією в Україні.

«Ми кілька разів на тиждень їздимо у Івано-Франківську, Тернопільську та інші області України. Вивчаємо ситуацію, потреби місцевих громад та переселених осіб і, у міру можливостей, намагаємося їм допомагати…», — каже Давід Нови.

Сьогодні ж Генконсул разом із головою облради зустріли на кордоні партнерів Закарпаття з краю Височина, які у супроводі начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків облради Василя Маковського привезли гуманітарну допомогу, про яку було домовлено під час останнього візиту делегації Закарпатської облради до Сенату ЧР. Відтак чеські друзі передали засоби гігієни, продукти харчування та медичні до таких закладів, як Обласна клінічна інфекційна лікарня, Ужгородський міський територіальний центр соціального обслуговування літніх людей та для внутрішньо переселених українців в Ужгородському Інституті культури і мистецтв.

Про це інформує пресслужба Закарпатської обласної ради.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Від початку війни до закарпатських медиків звернулося понад 85 тисяч ВПО
19:19
У Місійному центрі «Агапе» села Попово забезпечують житлом та харчуванням вимушено переміщених осіб. ВІДЕО
16:24
У першому півріччі 2022 року Закарпатська митниця видала понад 4 тисячі сертифікатів EUR.1
15:57
Ужгородські музиканти перемогли на міжнародному конкурсі
15:44
У Закарпатті до зведеного бюджету перераховано понад 5,8 млрд грн податків
15:26
Цьогоріч на Закарпатті майже 13 тисяч дітей підуть до першого класу
15:08
У Рахові вручили випускникам свідоцтва про закінчення школи
14:54
Минайці з користю готуються до нового сезону
14:45
Реформатська церква відправила чергову партію гуманітарної допомоги до Харківської області. ВІДЕО
14:33
Закарпатські пункти прихистку переселенців отримали картоплю від реформатської церкви. ВІДЕО
14:08
Всі новини
Головне