115727
15:25 3.072021

В Ужгороді відкрилася виставка художника Аттіли Копріви

Життя 3769

Ювілейну персональну виставку Аттіли Копріви під назвою «Квінтесенція», яка підсумовує діяльність мукачівського художника, з нагоди його 50-річчя організували Закарпатська обласна державна адміністрація, Закарпатська обласна рада та Національна спілка художників України.

Урочисте відкриття експозиції, яка триває у стінах Закарпатського обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая, відбулося у день народження митця, 1 червня.

Першим присутніх привітав директор музею Ференц Ерфан, який відзначив успішну діяльність митця-ювіляра.

– Нинішня експозиція із 70 робіт дає можливість ознайомитися з багатогранним талантом Аттіли Копріви, демонструючи широкий спектр, у якому він рухається. Він є продовжувачем традицій Закарпатської школи живопису.

Борис Кузьма, голова обласної організації Національної спілки художників України, у своєму привітанні провів паралелі із власним піввіковим ювілеєм, на його думку, цей період у житті дуже цікавий.

– У такі моменти людина розуміє, що вже щось зробила, реалізувала себе, але перед нею ще довгий шлях. Це оптимістична дата.

Багатогранний живописець, скульптор, майстер декоративно-прикладного мистецтва народився у Мукачеві, навчався на відділенні художньої кераміки Ужгородського училища прикладного та декоративного мистецтва, а потім – у Львівській академії мистецтв на відділі художнього скла.

– Аттіла Копріва присвятив частину свого життя нашому навчальному закладу, – наголосив Іван Небесник, ректор Закарпатської академії мистецтв. – Він досяг низки посад, про які багато хто лише мріє: кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри образотворчого та ужиткового мистецтва, завідувач кафедри живопису. Він має значний педагогічний досвід, студенти люблять та поважають його, він був керівником багатьох дипломних робіт випускників.

Аттіла Коприва свою трудову діяльність розпочав у Мукачівському технологічному інституті, де у 2000 році став старшим викладачем на кафедрі технології та конструювання швейних виробів. Засновник та директор Школи моделювання та дизайну одягу, яка діє при інституті. Із 2005 року – викладач Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

Водночас, протягом останніх десятиліть вів активну мистецьку діяльність. Член Національної спілки художників України, Товариства угорських митців образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття імені Імре Ревеса. Засновник та заступник голови Товариства карпатської культури та мистецтв. Член Угорської академії наук. Відзначений багатьма нагородами, зокрема, у 2015 році став лауреатом премії «Bonis Bona – За таланти нації» (Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért díj)

Від імені обласного керівництва митця привітав директор Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА Євген Тищук. Він зазначив, що заздрить художникам, адже, коли пише сценарії, для вираження думок використовує психофізичні обдарування акторів, декорації, костюми, музику. Художники ж здатні висловлювати емоції та виражати думки дотиком, зокрема, на полотні.

Ювіляр звернувся до присутніх короткою промовою:

– Все, що я роблю, намагаюся робити відверто. Я намагаюся побачити духовні цінності, композиції, які потім втілюю в своїх роботах. Я працюю, не зупиняюся на цьому шляху, перебуваю у постійному творчому пошуку з колегами-художниками, моїми однодумцями. Це квінтесенція мого життя. Я порівнюю творчий шлях і з деревом, яке чіпляється за землю корінням, живиться звідти, має розвинуту крону, з року в рік оновлюється і приносить плоди.

Після це, під час частування бограч-гуляшем на подвір’ї музею Аттілу Коприву вітали колеги-художники та поціновувачі образотворчого мистецтва.

Ювілейна виставка Аттіли Коприви у стінах Закарпатського обласного художнього музею триватиме до 15 липня.

Вікторія Рего/Rehó Viktória/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Хустщині сталася пожежа в житловому будинку
16:27
У межах програми «Прихисток» 3600 закарпатців отримали компенсацію за комунальні послуги. ВІДЕО
16:09
Закарпатгаз повідомляє про зміни у законодавстві стосовно замовленої потужності
15:48
На Мукачівщині у колодязі виявили тіло людини
15:26
В Ужгороді відбувся всеукраїнський науковий семінар «Наукова молодь ̶ потенціал відновлення України»
15:01
Читачам Закарпатської обласної дитячої бібліотеки нагадали правила дорожнього руху
14:41
В Ужгороді загорівся автомобіль «ЗАЗ-1102»
14:24
З 1 червня на Закарпатті діятиме заборона на вилов раків
14:15
Бактеріальний опік плодових: у Держпродспоживслужбі Закарпаття розповіли про способи поширення та методи боротьби
14:06
На Закарпатті судитимуть організовану групу за розповсюдження заборонених психотропів по Україні
13:53
Всі новини
Головне