101867
08:36 5.052020

Річки Закарпаття потопають у відходах. ВІДЕО

Життя 1463

Коли хтось в Україні говорить про екологію, напевно, першим на думку спадає наш край. Проте проїхавшись Закарпаттям, відвідувачі нерідко шоковані, адже замість омріяної чистої природи знаходять тони сміття.

Річка Тересва одна з найбільших у регіоні. Влітку тут полюбляють відпочивати місцеві, що не заважає частині з них скидати у водойму увесь непотріб. Окрім того, на берегах облаштовано чимало стихійних сміттєзвалищ.

В селищі Дубове таке є біля місцевого ринку. Ми вже колись розповідали про проблему зі сміттям у цьому населеному пункті. Нагадаємо, чимало людей просто відмовляються платити за вивезення ТПВ, а віддають перевагу старому дідівському методу – непотріб в річку – вода все понесе. З року в рік, на жаль, ситуація незмінна.

Вихід є – це штрафи. Їхній розмір нещодавно зріс у кілька разів, проте, як зазначають спеціалісти, не на стільки аби мотивувати недобросовісних жителів дотримуватися закону.

Як зазначив Василь Бонка, контролювати ці питання у населених пунктах має місцева влада.Фактично, при сільській, селищній чи міській раді має бути створена спеціальна комісія, яка виявляє і штрафує порушників. Але як показує практика, є чимало сільських та селищних рад де про такі комісії навіть не чули. А тому за дотриманням благоустрою нікому стежити. Часто, ситуацію рятують волонтери, які організовують суботники.

Як зазначають в управлінні водного господарства щороку у квітні і їхнє відомство спільно з місцевими небайдужими активістами, молоддю, школярами влаштовують генеральне прибирання берегів річки. Проте ефект завжди, на жаль, тимчасовий.

І насамкінець, екологічні проблеми це не лише вирубаний ліс, про який так люблять говорити на Закарпатті, це ще й забруднена річка,до того ж нерідко руками тих, хто часто лише як раз у вирубці вбачає основну екозагрозудля краю. Це ще раз свідчить про низький рівень екологічної свідомості в українців, і закарпатців зокрема, а також про відсутність відчуття відповідальності за довкілля. Не варто забувати й про пріоритетність цього питання для органів влади, а воно, на жаль, не на порядку денному.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне