https://rx.ua
100127
20:11 15.032020

В Ужгороді відзначили 172-у річницю угорської революції. ФОТО, ВІДЕО

Життя 5599

Сьогодні, 15 березня, угорська громада Закарпаття традиційно відзначає чергову річницю революції та визвольної боротьби 1848 – 1849 років. Річницю з дня початку революції стали відзначати в Угорщині після розпаду Австро-Угорської імперії в 1918 році – ця дата перетворилася у національне свято, яке відзначають й за межами держави.

З цієї нагоди у багатьох населених пунктах Закарпаття проводять великі зібрання задля вшанування пам’яті героїв того часу. Однак, цього року обставини змусили представників угорської громади краю відмінити масові святкування через спалах коронавірусної інфекції, яка день за днем забирає людські життя.

З огляду на такі обставини Товариство угорської культури Закарпаття та Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді вирішили провести невеликий публічний захід, приурочений 172-ій річниці революції та визвольної боротьби 1848 – 1849 років. Присутні схилили голови та вшанували пам’ять загиблих поклавши квіти до підніжжя пам’ятника видатному угорському поету, одному з керівників революційного повстання 1848 року – Шандору Петефі, що знаходиться на однойменній площі в Ужгороді.

Лівія Балог, голова осередку ГО «ТУКЗ – КМКС» Ужгородського району в коментарі «Карпатському об’єктиву» зазначила: «Попри те, що святкування зі зрозумілих причин було не таким як завжди, я рада, що зібралося стільки небайдужих. Ми разом схилили голови перед нашими героями, які у 1848-му започаткували єдність нації – її й надалі потрібно оберігати та леліяти».

Пані Лівія також звернулася до всіх тих, хто святкує вдома – берегти себе, свою родину та близьких, допомагати старшому поколінню та нужденним. Це має стати пріоритетом для всіх у такий складний для світу час.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне