Управління юстиції у Закарпатській області прозвітувало про результати роботи за рік та презентувало масштабний проект «Я маю право!»

Опубліковано: | Переглядів: 1482
 • Поділіться із друзями:

2018 рік в Україні оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!». Відповідно до тексту Указу, Уряд має забезпечити інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та Законами права через ЗМІ, шляхом роботи центрів та бюро безоплатної правової допомоги Мін’юсту, запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення інформаційних матеріалів.

1

Про те, що передбачає цей проект, а також про головні підсумки роботи керівництва Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги йшлося під час брифінгу в Закарпатській ОДА.

«Цей рік пройшов для нас під егідою захисту прав та свобод громадян, – наголосила начальник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Руслана Натуркач. – З початку цього року було запроваджено пілотний проект «Онлайн будинок юстиції». Цей проект увібрав у себе усі без виключення сервіси, які Міністерство юстиції надає в електронному вигляді. Нині кожен має можливість отримати інформацію з реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадські формування, отримати дані про електронний цифровий підпис. Дуже важливим нововведенням у цьому році стала така послуга, як SMS-Маяк. Ця послуга відстежує будь-які зміни, що відбуваються з нерухомістю в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно і повідомляє вас. Крім цього у серпні цього року запрацював оперативний штаб із захисту прав і свобод власників земель та збіжжя. Основна його мета – захист прав власників земель та орендарів від рейдерських захоплень. У цьому році було також багато зроблено у сфері забезпечення інтересів бізнесу…»

За словами начальника управління державної реєстрації територіального управління юстиції у Закарпатській області Маріанни Готри, продовжується значна робота у реалізації пілотних проектів Мін’юсту. Зокрема, відбувається видача свідоцтв про народження немовлят у пологових будинках. Так, за 2017 рік було видано 3122 свідоцтв. Ще один не менш важливий проект – електронний сервіс з проставлення апостиля на офіційних документах.

IMG_2027

«Запровадили та інтенсивно популяризуємо пілотний проект «Шлюб за добу», так вже укладено 223 шлюбів. Запроваджено цей пілотний проект також в містах Тячеві та Мукачеві. Здійснюється також подача заяв про державну реєстрацію актів циільного стану «Звернення у сфері ДРАЦС» через веб-портал. Цією послугою скористалися вже 1321 житель Закарпаття», – розповіла Маріанна Готра.

Що стосується діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області, то ними протягом 2017 року було видано 2960 доручень адвокатам, для надання БВПД, що майже на 500 доручень більше ніж у минулому році.

«Це свідчить про те, що довіра з боку населення до нашої роботи зростає. Протягом цього року ми взаємодіяли із понад сотнею адвокатів, які працюють у нас за контрактом. Їм вдалося досягти значних успіхів у захисті інтересів громадян у низці кримінальних та цивільних справах. Часто до нас звертаються закарпатці просячи захисту в житлових, земельних, сімейних, банківських питаннях», – зазначив директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Попадинець.

Задля покращення якості безоплатної правової допомоги центрами регулярно проводяться навчання-тренінги для працівників центрів і бюро та адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу громадянам.

Христина БІКЛЯН

 • Управління юстиції у Закарпатській області прозвітувало про результати роботи за рік та презентувало масштабний проект «Я маю право!»
 • Управління юстиції у Закарпатській області прозвітувало про результати роботи за рік та презентувало масштабний проект «Я маю право!»
 • Управління юстиції у Закарпатській області прозвітувало про результати роботи за рік та презентувало масштабний проект «Я маю право!»
 • Управління юстиції у Закарпатській області прозвітувало про результати роботи за рік та презентувало масштабний проект «Я маю право!»

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події