120787
11:47 10.112021

У Національному природньому парку «Синевир» відбулася міжнародна конференція

Життя 4539

З 3 до 5 листопада у НПП «Синевир» тривала міжнародна конференція «Церкви та неурядові організації задля екоосвіти в національних парках». Провідна мета форуму – поширення ідеї про цінність та захист природи Карпат як важливої складової природи Європейського континенту серед молоді та місцевого населення через спільні зусилля релігійних організацій, громадських об’єднань, освітніх закладів та місцевого самоврядування на територіях ПЗФ Карпат.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор НПП «Синевир» Микола Дербак, який ознайомив учасників з діяльністю природно-заповідної установи, окреслив основні здобутки і перспективні плани.

Про унікальні напрацювання та заплановані проєкти учасників форуму ознайомив директор Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотой.

Основні проблеми державних підприємств лісового господарства та шляхи співпраці з екоактивістами окреслив директор ДП “Виноградівський лісгосп” Василь Агій.

Своїми думками щодо природоохоронних і еколого-освітніх проєктів у Карпатах ділилися гості з Німеччини Ребекка Хармс, депутат Європейського парламенту (2014 – 2019 рр.); Міхаель Фогель, голова опікунської ради міжнародного відділу Союзу охорони природи Німеччини; Вільгельм Кульке, колишній спеціальний представник Федерального екологічного фонду Німеччини в Східній Європі; Борис Тіхоміров, засновник форуму ІРСЕФ та “Kirchenproject”; Іван Тімофеєв координатор проєктів Союзу охорони природи Німеччини.

Цікаві доповіді та слушні ідеї прозвучали від Руслана Ткачука, представника релігійної організації «Духовне управління мусульман України», експертів та співробітників Інституту еколого-релігійних студій Наталії Кулі, Ірини Шишкіної, Михайла Біланича, Андрія Ващука. З духовною «медитацією» перед учасниками форуму виступив отець Борис Староста.

Важливою складовою стала виїзна програма конференції, у ході якої з доповідями виступили співробітники НПП «Синевир», а саме: Юрій Бабічин, начальник відділу еколого-освітньої роботи; Федір Матічин, начальник відділу рекреації. Культурну програму з майстер-класами забезпечила фахівець відділу еколого-освітньої роботи нацпарку Любов Гречин, яка також презентувала розроблені матеріали для освітніх заходів з молоддю.

Результатом роботи конференції стала розробка та апробація програми екологічної просвіти для дітей, що мешкають на природоохоронних територіях, задля залучення їх до захисту природи Карпат. Це доповнить національну програму освіти для сталого розвитку в місцевих світських і релігійних школах, посилить співпрацю на основі авторитету вчителів і Церкви в селі, активності неурядових організацій, знань екологів, нацпарків і буде прикладом згуртованості суспільства.

Про це повідомляє Національний природний парк “Синевир”.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах