119174
12:58 27.092021

У ЗУІ пройшла конференція закриття проєкту Health4all

Життя 1103

Проєкт Health4all! – Розвиток потенціалу в системі охорони здоров’я для дітей з особливими потребами – розпочався у жовтні 2019 року. Організаторами виступили Мальтійська благодійна служби Берегівського району (BJMSZ) та Угорська асоціації прихованих скарбів Down (Rejtett Kincsek Down). Слідуючи своїй головній меті, протягом останніх двох років благодійна служба допомагала багатьом дітям віком від 0 до 14 років та їхнім родичам. Деталі програми, досягнуті успіхи та майбутні цілі були представлені організаторами на конференції. Заключна конференція проєкту відбулася у Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ. 23 вересня.

Головною метою спільного проєкту Угорської асоціації прихованих скарбів (угор. Rejtett Kincsek Down Egyesület) та Мальтійської благодійної служби Берегівського району є комплексний розвиток інтервенції у ранньому віці через транскордонне співробітництво. Окрім надання допомоги дітям віком від 0 до 14 років,- із вродженим або пізніше набутим розладом, – та їхнім родичам метою є розвиток знань місцевих фахівців та зміцнення міжпредметної співпраці.

Серед гостей, конференцію відвідали Угорський консул у м. Берегові пані Бекешіне д-р Лукач Анґела, консул Угорщини в Ужгороді д-р. Лопперт Болаж, голова Берегівської ОТГ Золтан Баб’як, заступник Берегівської ОТГ Надія Лога, виконавчий віцепрезидент Урядової ради Суверенного Мальтійського ордену Петер Сабадегеді, заступник декана з питань освіти Університету Земмельвейса (угор. Semmelweis Egyetem) у Будапешті д-р. Ласло Матош та президент Асоціації «Приховані скарби» Карой Кішорі.

У рамках проєкту тисячі дітей, які потребують допомоги, пройшли лікування, котре не було б доступним ніде на Закарпатті, наприклад, нейробезпечна зворотна терапія, яка є унікальною терапевтичною процедурою «навчання» на національному рівні для покращення функцій мозку, інтелектуальної діяльності й розумові здібності дітей. Крім того, організатори намагалися усунути низку проблем зі здоров’ям за допомогою масажу та вправ для розвитку мовлення та рухових навичок – і все це безкоштовно.

Після цього Карой Кішорі виголосив подяку, в якій коротко представив діяльність Асоціації «Приховані скарби» та її успіхи, досягнуті на сьогоднішній день. Він також підкреслив, що ця послуга є важливою, оскільки фізичне та психічне здоров’я нашого найціннішого скарбу – дітей – є найважливішим. Ніщо не свідчить про це краще, ніж Асоціація «Приховані скарби», заснована батьками дітей, народжених із вадами розвитку у 1998 році, яка працює та розвивається з неперервним ентузіазмом останні двадцять три роки.

Наприкінці конференції один батько, Золтан Сюз, чия маленька дочка, Вікторія народилася із синдромом Дауна, поділився з присутніми своїм досвідом, накопиченим під час проєкту. На його думку, наявність належним чином підготовлених та кваліфікованих медичних працівників на Закарпатті є важливою, оскільки переважна більшість із них уже перебувають за кордоном, і лише невелика частина цих людей повертається додому. Таким чином, цей проєкт робить життя моєї маленької доньки і навіть усієї родини легшим і більш стерпним, – додав він.

Після закінчення конференції організатори пригостили всіх запрошених гостей та присутніх.

Дана програма співфінансувалася Європейським Союзом.

Джерело: K. K./Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Життєвий доробок Іштвана Лаудона презентували на виставці в Ужгородському замку. Фото, відео
21:17
Незаконна торгівля боєприпасами в Мукачеві: прокуратура наполягає на триманні підозрюваного під вартою
16:41
Закарпатським водіям нагадують: не можна залишати в авто дітей та тварин
16:31
Патрульні виявили ознаки підробки номерів агрегатів у мотоциклі водія
15:40
На Ужгородщині через спалювання трави загорілася надвірна споруда
15:20
На Закарпатті чоловік впав у річку із крутого схилу
15:05
У Закарпатській області оголошено штормове попередження
14:50
Допомога людям з особливими потребами – у фокусі уваги керівництва Закарпатської області та міжнародних партнерів
14:33
Завтра в Мукачеві проведуть благодійний ярмарок в підтримку захисників
14:19
Працівники «Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ» брали учать у зустрічі з ВООЗ
14:03
Всі новини
Головне