114585
15:39 9.062021

У Чопі фолкгурт «Шодро» виступив з новою концертною програмою до Дня національної єдності угорців

Життя 2558

Фолкгурт «Шодро» представив нову концертну програму до Дня національної єдності угорців у місті Чоп та селищі Солотвино. Під час годинного виступу ансамбль виконав традиційні танці в супроводі тематичних народних пісень та прозові тексти.

Уперше нову концертну програму за участю актриси Закарпатського обласного угорського драматичного театру Мелінди Орос гурт представив у Чопі під відкритим небом. Художній керівник-постановник ансамблю Еніка Вараді розповіла, що колектив уже давно планував створити програму, з якою можна виступати на малій сцені. А нинішнє послаблення карантинних обмежень дозволило представити дещо нетрадиційний виступ з нагоди Дня національної єдності. «Тема сьогоднішнього виступу – біль ста років Тріанону після 4 червня 1920-го, який ми передаємо через музичну й танцювальну спадщину селянської культури, їх доповнюють прозові тексти у виконанні акторки Мелінди Орос. Завдяки культурі іноді можна вивільнити глибокі внутрішні почуття, що знаходяться десь далеко всередині, і це допомагає нам перебороти їх, рухатися далі, окреслювати подальші плани. Саме це й було метою виступу», – сказала Еніка Вараді.

Під час майже годинної програми, яка складалася з музичних, танцювальних та прозових номерів, звучали теми національної єдності, суму через перебування в меншості та відчуття відокремленості від батьківщини. Глядачі мали можливість почути й думки видатних письменників і поетів, які озвучила акторка Мелінда Орос.

Концертну програму 5 червня за сприяння Товариства угорської культури Закарпаття представили також у селищі Солотвино.

Голова Ужгородського районного осередку ТУКЗ-КМКС Лівія Балог назвала відрадним те, що перший виступ відбувся саме в Чопі. «Концерт зачепив духовні струни місцевої угорської громади, по-перше, тому що нині День національної єдності угорців, а по-друге, тому що це перший захід після довготривалої перерви», – зазначила Лівія Балог.

У селищі Солотвино перед виступом фолкгурту до присутніх звернувся голова Верхньотисянського регіонального осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шарі: «Ми не лише народ Ракоці, але й Келчеї. Вірю, що у своїй епіграмі «Хуст» Келчеї дивився в майбутнє, і в День національної єдності я закликаю всіх до цього ж – будувати наші громади, дивлячись у майбутнє».

Заступник селищного голови Янош Кочерга подякував ансамблю за виступ: «Останнім часом нам дуже бракувало культурних заходів. А високоякісний виступ фолкгурту «Шодро» допоміг гідно відзначити День національної єдності угорців».

Концерти на обох сценах відбулися за підтримки благодійного фонду «Шодро» та Програми ім. Шандора Чорі.

Kőváry Edina/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне