https://rx.ua
105815
08:45 14.092020

Закарпатський угорський інститут оголосив додатковий набір на навчання

Життя 1869

У Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ завершилася вступна кампанія, незабаром розпочнеться додатковий набір студентів на навчання. Ми попросили відповідального секретаря приймальної комісії інституту Мирослава Стойку узагальнити найважливішу інформацію для зацікавлених.

– На які спеціальності оголошено додатковий набір для отримання дипломів бакалавра Закарпатського угорського інституту?

– Це спеціальності: українська мова та література, угорська мова та література, англійська мова та література, біологія та здоров’я людини, географія, математика, історія, вчитель молодших класів, вихователь, туризм, бухгалтерський облік та аудит. На ці спеціальності можна подавати заявки лише на заочну форму навчання.

– Яка процедура для бажаючих вступити на перший курс?

– Абітурієнти повинні мати свідоцтва про загальну середню освіту та сертифікати про проходження ЗНО з трьох предметів, зокрема обов’язково з української мови та літератури для вступу на всі спеціальності. Інформацію про те, які ще два сертифікати ЗНО потрібні для подання заявок на кожну спеціальність, крім української, можна знайти в Додатку 4 до правил прийому до нашого вишу, котрий доступний на вебсайті: www.kmf.uz.ua. Тут я повинен зазначити, що в разі вступу на педагогічні спеціальності (вихователь, учитель початкових класів, історія, українська мова та література, угорська мова та література, англійська мова та література, біологія та здоров’я людини, географія, математика) правила прийому дозволяють абітурієнту скласти внутрішній іспит з угорської мови в нашому інституті замість одного сертифіката ЗНО.

Цього року, крім сертифікатів 2020-го, ми приймаємо від абітурієнтів і документи, отримані у 2017, 2018 та 2019 роках. Винятком є лише сертифікати з іноземної мови. Сертифікати про складання ЗНО з англійської, німецької, французької та іспанської мов мають бути 2018, 2019 та 2020 років.

– Що потрібно робити абітурієнту для вступу?

– Заяви для вступу на навчання для здобуття освітнього рівня «Бакалавр» на заочну форму можна подавати лише онлайн в електронній формі. Реєстрація облікових записів користувачів заявників в електронній системі заявок розпочалася 1 серпня і триватиме до 30 вересня за адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua. Для реєстрації облікового запису користувача необхідно вказати електронну адресу заявника, дані сертифікатів про складання ЗНО, свідоцтва про здобуття середньої освіти та додатку до нього, а також скановану фотографію на документи 3х4.

Після цього слід подати заяву про бажання вступити на обрану спеціальність також в електронному вигляді через зареєстрований обліковий запис користувача між 10 вересня та 10 жовтня. Для тих абітурієнтів, які складають внутрішній іспит з угорської мови в нашому виші замість третього сертифіката (у разі зазначених педагогічних спеціальностей), заяву слід подавати протягом 10–14 вересня. Кількість спеціальностей для вступу в нашому закладі не обмежена, тому бажано подати заяви на кілька для більшого успіху. У приймальній комісії інституту за адресою: м. Берегово, пл. Кошшута, 6, ми радо допоможемо абітурієнтам зареєструвати електронний обліковий запис користувача та завантажити необхідні дані й документи для вступу.

Наш інститут повинен опублікувати список претендентів для вступу на перший курс до 12 жовтня. Після цього заявники мають три дні, щоб подати оригінали документів, необхідні для зарахування, до приймальної комісії.

– На які спеціальності в Закарпатському угорському інституті оголошено додатковий набір на магістратуру?

– Ми чекаємо на бажаючих здобути освітній рівень магістра з історії та археології, біології, угорської мови та літератури.

– А яка процедура вступу в такому разі?

– Подати заявку на навчання на магістратурі можуть абітурієнти зі ступенем бакалавра, спеціаліста або магістра. Зробити це можна лише в електронному вигляді. Реєстрація облікових записів користувачів заявників в електронній системі заявок розпочалася 1 серпня і триватиме до 30 вересня за адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua. Для реєстрації облікового запису користувача необхідно вказати електронну адресу заявника, номер, PIN-код та рік видачі екзаменаційної форми, отримані під час подання заявки на єдиний вступний іспит з іноземної мови; порядковий номер уже отриманого диплома та середній результат додатка; крім того, потрібно завантажити скановану версію додатка до підтверджень формальної кваліфікації та кольорове фото на документ розміром 3×4 см.

Після цього через зареєстрований обліковий запис користувача 15–30 вересня слід подати заяву на обрану спеціальність (спеціальності) також в електронній формі. Протягом 5–7 жовтня відбудуться вступні іспити. Виш має опублікувати список рекомендованих до вступу до 8 жовтня. Кандидати повинні скласти предметний вступний іспит, тобто внутрішній іспит, який складається в інституті (відповідає спеціальності, обраній абітурієнтом). А також єдиний вступний іспит з іноземної мови, який складається за системою, подібною до ЗНО, котрий абітурієнти склали 1 липня.

Наприклад, бажаючі вступити на спеціальність «Біологія», складатимуть предметний вступний іспит з біології. Теми вступних іспитів та зразки різних типів завдань з кожного предмета й для кожного рівня підготовки можна знайти на вебсайті нашого закладу (www.kmf.uz.ua). Там також є вся необхідна інформація про вступний процес. У приймальній комісії інституту ми радо допоможемо зареєструвати електронний обліковий запис користувача та завантажити необхідні дані й документи.

Зазначу, що абітурієнти, які мають ступінь спеціаліста або магістра, можуть скласти іспит з іноземної мови в інституті, якщо не склали єдиний вступний іспит з іноземної мови, подібний до ЗНО, улітку.

Подальшу інформацію можна отримати за номерами телефону: (+3803141) 2-43-43 та +380984681266, а також на сайті www.kmf.uz.ua та в приймальній комісії інституту в робочі години по буднях.

Хочу наголосити, що в будь-якому питанні, пов’язаному з процедурою прийому, лише Правила прийому до Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Коледжу Ракоці 2020 року, які розміщені на сайті вишу (www.kmf.uz.ua), є всеосяжним документом з точки зору можливих скарг та засобів правового захисту.

Бажаю всім абітурієнтам здоров’я, витримки та успіхів!

hk/Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне