163961
08:30 6.062024

Закарпаття отримало дороговартісне медобладнання та медикаменти від Угорщини

Життя 1312

Чергову партію гуманітарної допомоги Закарпаття отримало від Угорщини. Цього разу йдеться про 5 апаратів штучної вентиляції легень, 7 шприцевих насосів Medcaptain MP30 та Emind S7, а також 500 шт. препарату дексаметазону Deexa-Ratiopharm.

Загальна сума гуманітарного вантажу становить 37 млн форинтів. Отримувач допомоги – Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А. Новака.

Передача гумвантажу відбулася на території лікарні за участі керівництва Закарпатської ОВА та Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

«Навесні до нас надійшло звернення, яке було оформлене головою Закарпатської ОВА Віктором Микитою про те, що є певні медичні засоби в яких є велика потреба. Був надісланий список необхідного медичного обладнання та медикаментів. Угорський уряд розглянув це, і прийняв позитивне рішення. Тож нам вдалося надати необхідну допомогу. Сьогоднішня постача є одним з елементів гуманітарної допомоги, яку Угорщина надає протягом двох років війни Україні. Зокрема надавалося багато медичного обладнання, як сьогодні – ми передаємо високовартісне медобладнання та медикаменти. Також Угорщина активно організовує відпочинок та оздоровлення для українських дітей», – розповів Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї.

Зі свого боку перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький подякував угорським партнерам за постійну підтримку.

«Угорщина допомагає нам постійно. Сьогоднішній захід цьому підтвердження. До війни, у той важкий, ковідний, час нам надали близько 110 тисяч доз вакцин. Коли розпочалася війна гуманітарна допомога трохи змінила свій характер. В хід пішли вже ті речі, в гуманітарному напрямку, які потрібні, щоб зупинити ворога. В перші дні війни нам привезли апарати ШВЛ. Зараз це також апарати штучної вентиляції легень та медикаменти, за що ми щиро вдячні», – наголосив Мирослав Білецький.

Варто зазначити, що медобладнання та медикаменти залишаться Закарпатській обласній лікарні ім. Новака, де також лікується чимало військовослужбовців.

«В лікарні багато пацієнтів отримують хірургічне втручання, в тому числі й військові. Покращення якості медичної допомоги та якості введення наркозу є завжди актуальним. Тож все обладнання буде розташоване в операційних, де проводять серйозні операції. Тому ми дуже потребуємо подібної гуманітарної допомоги, яка буде використана за призначенням нашим закладом», – зауважив головний лікар Закарпатської обласної лікарні Юрій Яцина.

Голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай зазначив, що подібна допомога у час війни є важливою не тільки для Закарпаття, але й для всієї України.

«Ми пам’ятатимемо, як у найскладніші часи – на початку війни, Угорщина у себе прихистила десятки тисяч українців. Ми вдячні за транзитний коридор для сотень тисяч біженців з України, які рятувались від війни й обрали для себе безпечне життя в інших європейських країнах. Вдячні за численні гуманітарні вантажі: з генераторами, павербанками, зарядними станціями, побутовою технікою, харчами, медикаментами. Вдячні також за дітей, яких Угорщина приймає на оздоровлення, за лікування поранених українських військових та дітей, а також за всю іншу допомогу», – наголосив Роман Сарай.

Варто додати, що Угорщина допомагає в багатьох інших сферах, окрім гуманітарної допомоги. Зокрема, в оздоровленні дітей та родин із Закарпаття та Сходу, у відбудові шкіл та садочків, і в підтримці ВПО. Тільки минулого року Угорщина взяла на оздоровлення 2000 українських дітей. Програма продовжуватиметься і цього року.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах