163941
08:45 6.062024

Закарпатці традиційно запалили вогонь національної єдності угорців у різних куточках краю

Життя 633

У 2020 році з нагоди 100-річчя підписання Тріанонського мирно договору Закарпатська угорська асоціація скаутів ініціювала акцію запалення вогню національної єдності угорців до Дня національної єдності угорського народу, котрий відзначають 4 червня.

Скаути закликали угорців всього світу у цей день о 20.20 (за будапештським часом) запалити вогонь національної єдності – де б вони не жили у світі.

Ідейний натхненник акції, голова Закарпатської угорської асоціації скаутів Пал (Павло) Попович, згадуючи подію 5-річної давнини, повідомив: «Я попросив свого племінника створити сайт з цією метою, на якому всі, чи то організації, чи то окремі люди, можуть зареєструватися, і на мапі позначити точку запалення вогню на нашій планеті. У першій рік ініціатива здобула неочікуваного успіху. Тоді запалення вогню організовували в 73 країнах, в понад тисячі населених пунктах, на понад шести тисячах локацій. Ми отримали купу позитивних відгуків щодо нашої акції і зрозуміли, наскільки мало потрібно для того, аби люди відчули дух національної єдності навіть за океаном», – пригадав Пал Попович.

Неочікуваний успіх спонукав організаторів зробити цю подію традиційною.

Цього року захід організували вже вп’яте. За пів години до визначеного часу про свою участь повідомили із 6 континентів, 35 країн, в 604 населених пунктах, було 877 локацій, повідомив журналістам голова Закарпатської угорської асоціації скаутів.

У Мукачеві запалення вогню національної єдності організували на подвір’ї Угорського дому ім. Мігая Мункачі. У всьому світі вогонь запалав 4 червня 2024 року о 20 годині 24 хвилині за середньоєвропейським часом. У Мукачеві захід зібрав близько вісімдесяти місцевих мешканців, котрі, стоячи біля вогню, заспівали національну молитву угорців, прочитали “Отче наш”, помолилися за збереження нації, покращення її долі.

Присутніх організатори пригостили смаженими ковбасками, погачами, вином та солодощами. Всі були раді зустрічі та спілкуванню.

dózsa/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах