163379
10:57 28.052024

Тур’яреметівський інклюзивно-ресурсний центр отримав подарунки з Угорщини

Життя 1097

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Тур’яреметівської сільської ради розташований у селі Мокра, він займається дітьми з вадами розвитку та особливими освітніми потребами, котрі проживають у навколишніх селах. Керівництво територіальної громади забезпечує доставку малечі автобусом. У цьому навчальному році у центрі навчається 106 дітей: у спеціальних класах навчається 53 дитини, інклюзивну освіту отримують 46 учнів, індивідуальні заняття проходять 7 дітей.

Минулого тижня заклад відвідали гості з Угорщини. Івета Лаура Пап приїхала в центр не вперше. Минулого року вона отримала грант Фонду Pro Filii й у грудні у співпраці з Генеральним консульством Угорщини в Ужгороді привезла у Мокру 20 комплектів комп’ютерів (монітори, клавіатури, миші) та 50 подарункових наборів. Цього року вона знову подала грантову заявку до фонду і в результаті, також у співпраці з угорським дипломатичним відомством, із наближенням Міжнародного дня дітей привезла вихованцям центру 50 подарункових наборів.

Під час візиту гостей ознайомили з роботою закладу, зокрема залучили до перегляду кількох розвиваючих занять. А після цього на дітей чекав сюрприз: на подвір’ї закладу з’явилася постать у костюмі ведмедя у вишитій сорочці. Навіть дощ не зіпсував настрою цієї веселої компанії, яка повела в танок свою будапештську благодійницю і консула Ференца Папа. Зрештою подарунки занесли до актової зали та роздали дітям.

– Нинішній наш візит – вже третій до села Мокра в інклюзивно-ресурсний центр, який займається дітьми з вадами розвитку та особливими освітніми потребами. Цього разу ми знову привезли 50 подарункових наборів, які містять ігри та солодощі. Наша попередня допомога – 20 комп’ютерів, які вже встановлено, тож діти можуть навчатися, використовуючи корисні програми розвитку. Усе це було б неможливим без допомоги Фонду Pro Filii та Генерального консульства Угорщини в Ужгороді. Користуючись нагодою, хочу подякувати їм», – повідомила Івета Лаура Пап.

Консул Ференц Пап повідомив, що Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді з початку війни активно долучається до координації доставки пожертвувань в Україну. У міру своїх можливостей відомство намагається допомогти кожному в доправці допомоги до Закарпаття.

– Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді є певною сполучною ланкою між Угорщиною та Закарпаттям. Ми отримуємо запити про те, куди хочуть доставити допомогу, або ж про певні потреби. Тут торік потреби та можливості зустрілися. Допомога на цьому не зупинилася. Фонд Pro Filii звернувся до нас вже вдруге. Ми з радістю допомогли та привезли подарунки до центру. Приємно було спостерігати радість на обличчях дітей.

Директорка інклюзивно-ресурсного центру Віталія Тем’янинець нагадала коротку історію закладу та торкнулася питання щодо важливості підтримки.

– Наш заклад відкрився у 2022 році, ми проводимо корекційно-розвивальні заняття, наше завдання – визначити освітні потреби дітей. Ми вже неодноразово отримували підтримку від наших угорських партнерів. Ми дуже вдячні за комп’ютери, адже на них можна встановити багато програм, за допомогою яких ми можемо проводити повноцінні корекційні заняття та розвивати мислення й увагу наших вихованців. Зараз ми працюємо над отриманням доступу до програм, які зроблять освіту легшою та ефективнішою. Отримані сьогодні подарунки діти заберуть додому, відтак вдосконалюватимуть свої навички і вдома. Окрім матеріальної, для нас важлива і духовна підтримка. Нинішня допомога свідчить і про те, що про нас дбають, не забувають, а в ці важкі часи це особливо важливо, – підкреслила директорка.

В інклюзивному центрі з дітьми займаються психолог, логопед та інші спеціалісти. Логопед закладу Христина Куньович повідомила:

– Як логопед, я розвиваю мовні навички дітей та намагаюся покращити їхню вимову. Багато хто з них шепелявить, картавить. Батьки, розуміючи, що з цим є проблема, приводять дитину до нас. Оцінивши мовленнєві навички учнів, ми починаємо працювати над їхнім розвитком.

Під час спілкування з фахівцями центру з’ясувалося, що вони хотіли б створити сенсорну кімнату і для цього потрібні засоби сенсорної інтеграції, зокрема м’ячі для сенсорного розвитку, тактильний ігровий килимок, спеціальний логопедичний стіл. Івета Лаура Пап пообіцяла посприяти у цьому. Тож наступного разу, можливо, приїде до інклюзивно-ресурсного центру вже з цими необхідними засобами.

(RV/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах