![156936](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/12/201220231703074729-1536x865.jpeg)
Народна майстерня «Резеда» провела різдвяний концерт
Берегівська Народна майстерня «Резеда» провела традиційний підсумковий концерт. Різдвяну атмосферу своїми виступами підкреслили не лише її вихованці, але й викладачі.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/12/rezeda-kar-2-2048x1153.jpeg)
На початку заходу присутніх привітала директорка Народної майстерні «Резеда» Еніке Вараді. «Сьогодні я хочу висловити подяку передусім батькам, без підтримки яких ми б не змогли виконувати свою роботу. По-друге, ми вдячні за те, що цього року, незважаючи на складнощі, уже було дещо легше, адже ми мали електрику й воду, тож знову могли працювати в людських умовах», – наголосила вона. Еніке Вараді зазначила, що діти старанно готувалися до виступу, а ті, хто виходить на сцену вперше, – з великим хвилюванням.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/12/rezeda-kar-3-2048x1153.jpeg)
Керівник Консульства Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар під час свого виступу повідомив, що уряд Угорщини приділяє особливу увагу роботі Народної майстерні «Резеда» й цінує професійну діяльність її викладачів, адже вони щодня роблять усе, аби наблизити до дітей угорську народну культуру.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/12/rezeda-kar-4-2048x1153.jpeg)
Іштван Мароші, директор Греко-католицького центру ім. Елемира Ортутая, де проводився захід, зазначив, що заклад дуже радий учергове приймати у своїх стінах Народну майстерню з різдвяним концертом. За його словами, греко-католицькі церковні традиції базуються на народних піснях і традиціях. «Зараз, коли ми готуємося до святкування Різдва Христового, цей захід теж допомагає замислитися, підготувати душу до світлого свята».
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/12/rezeda-kar-5-2048x1153.jpeg)
Після вітальних промов почався виступ вихованців «Резеди». Вони представили народну музику, танці, пісні різних регіонів Карпатського басейну.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/12/rezeda-kar-6-2048x1153.jpeg)
Танцювальну програму з дітьми підготували викладачі Пейтер Орос та Еніке Вараді, гру на смичкових інструментах – Чаба Вамоші, на цимбалах – Сільвія Курендаш, спів та гру на цитрі – Шарлотта Шимон. Музичний супровід для танців забезпечив ансамбль «Шодро», доповнивши свої ряди маленькими вихованцями-скрипалями.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/12/rezeda-kar-7-2048x1153.jpeg)
На завершення діти разом заспівали колядки.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/12/rezeda-kar-1-2048x1153.jpeg)
Захід відбувся за підтримки Фонду ім. Шандора Чорі та Фонду ім. Габора Бетлена.
(Kővári/Kárpátalja hetilap)
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися