151864
13:11 4.092023

Працівники Карпатського нацпарку взяли участь у тренінгу з визначення екологічного стану річок

Життя 1310

30-31 серпня представники наукового відділу та відділу ВДОПЗФ взяли участь у тренінгу з визначення екологічного стану річок методом біоіндикації. Ця система оцінки екологічного стану водойм базується на вивченні якісного та кількісного складу видів-індикаторів. Тренером був к.б.н. Тарас Микітчак, який ще донедавна був заступником директора Інституту екології Карпат Національної академії наук України, а сьогодні є директором регіонального ландшафтного парку «Знесіння». Та головним є те, що Тарас Ігорович має значний досвід по вивченню екологічного стану лотичних та лентичних водойм Карпат, в тому числі, на території Карпатського національного природного парку.

Учасники тренінгу отримали навики використання методики з обчислення Індексу Вудівіса, що використовується, в основному, для оцінки рівня забруднення вод побутовими стоками. В основу методу покладено спрощення таксономічної структури біоценозу в міру підвищення рівня забруднення вод за рахунок випадання індикаторних таксонів при досягненні меж їх толерантності на тлі зниження загального різноманітності організмів – макробезхребетних, об’єднаних в так звані групи Вудівісса. Слід зазначити, що біологічні показники якості вод є основними для визначення їх якості, а фізико-хімічні та геоморфологічні – це додаткові параметри, що використовуються для оцінки екологічного стану окремих водних масивів.

Надалі працівники КНПП продовжать самостійно досліджувати басейн ріки Прут та виявляти потенційні загрози для гідробіонтів.

Про це інформує Карпатський національний природний парк.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах