81657
18:18 6.052019

Рухлива нерухомість Ужгорода: чого чекати найближчим часом

Життя 5561

Традиційно, на весну припадає активізація ринку нерухомості. Після проведення моніторингу найпопулярніших сайтів із продажу квартир, будинків та земельних ділянок ми переконалися, що ріелтори пропонують чимало варіантів – на різний смак та гаманець.

Але що з цього по кишені краянам? Які варіанти вони обирають найчастіше? Які прогнози на наступні декілька років? У що варто вкладати важко зароблені кошти? Про це ми поспілкувалися з фахівцями.

Почнемо з новобудов, які протягом останніх років почали активно зводити у місті над Ужем. Віта Сивопляс, представник забудовника відомих ужгородських житлових комплексів «Avila DeLuxe» та «Modern», розповідає, що у цих дев’ятиповерхових новобудовах найбільшим попитом користуються одно- та двокімнатні квартири, не більше 65 квадратних метрів.

– Протягом останніх двох-трьох років ціни на житло зросли, в тому числі й на новобудови – люди почали активніше купувати «квадратні метри». Хоча ми ціну суттєво і не підняли, адже при укладанні договору розтермінування платежів із покупцем квартири зазначається курс на день підписання договору. Тобто, якщо через місяць валюта подорожчає, покупець все-одно виплачуватиме залишок коштів за «старим курсом».

Крім того, на підняття ціни впливає й етап будівництва, на якому людина вирішила придбати нерухомість, адже з кожним поверхом вона зростає. Так, на етапі котловану ціна одна, і поступово зростає на 20-50 доларів – від 400 до 750 доларів за квадратний метр, на момент здачі житла в експлуатацію.

Пані Віта також зауважила, що активізація ринку нерухомості пов’язана і з політичною ситуацією в державі. Якщо раніше люди більше довіряли банкам та клали зароблене на депозит, то зараз більш актуальним стає вкладання коштів у нерухомість. Біля 30% покупців купують квартири на етапі фундаменту, а пізніше продають їх суттєво дорожче. Звісно, обравши таке капіталовкладення, потрібно бути терплячим, адже будівництво займає близько двох років, тож на дивіденди від «операції» доведеться чекати саме стільки часу.

Цікаво, коли ви купуєте новобудову, то можете значно зекономити на оформленні документів, адже забудовник укладає з покупцем договір купівлі-продажу майнових прав або форвардного контракту безкоштовно. При продажі такої нерухомості ще до здачі в експлуатацію забудовник робить «переуступку» на іншого покупця.

Ми поцікавилися думкою Віти Сивопляс – яких змін у ціновій політиці нерухомості очікувати закарпатцям наступні декілька років: «Протягом останніх років в Ужгороді будують багато житлових комплексів, тому вторинне житло суттєво падає в ціні – за рік приблизно на 10%. Щодо новобудов, то у зв’язку зі зростанням долара, подорожчанням будівельних матеріалів можливе зростання цін, але не більше ніж на 10%».

Керівник агенції нерухомості «ПІК» Павло Дацьо теж розповідає, що наразі спостерігається значна активність на ринку нерухомості. Велика кількість клієнтів, є попит на купівлю, продаж, оренду та навіть на обмін житла. Зокрема, цьому посприяв і прихід весни, адже взимку ринок нерухомості перебував практично в режимі простою: «Така ситуація спостерігається вже не перший рік. Весна – хороша пора року для будівництва та змін. Із приходом сонця і тепла в людей кращий настрій для всього нового, нерухомість у цьому сенсі не є винятком».

Павло зауважив, що найбільшим попитом, звісно, користуються новобудови, далі йдуть квартири, які займають позиції вторинного ринку. Це дешевий сегмент, який завжди популярний – на нього є своя категорія покупців. Особливо великий попит мають одно- та двокімнатні квартири, планування типу «хрущовки» та «малосімейки» – вони дешеві, розташовані в зручних та звичних для людей місцях.

– Враховуючи зростання цін на оцінку майна та податку на нерухомість, такі квартири піднялись на 10-20% у ціні. Але, не зважаючи на це, на них є попит, адже це свого роду – доступне житло. Разом із тим, ціни мають не зовсім чіткий ринковий стандарт. Наразі спостерігається певна хаотичність, тому чітко говорити про цінову політику досить важко. В середньому «малосімейки» та «хрущовки» можна придбати від 12-ти тис. у.о.; 1-кімнатні квартири – 18-21 тис. у.о., залежно від типу планування, району, стану самої квартири; 2-кімнатні – 22-27 тис. у.о.; 3-кімнатні – 28 тисяч та вище.

Порівнюючи попит у продажі первинного та вторинного житла, Павло Дацьо виділив три категорії покупців: перша – це люди, які володіють невеликою сумою грошей, але хочуть мати власне житло. Друга категорія – люди, які мають більше коштів та покращують собі умови життя, купуючи житло на первинному ринку. Третя категорія – особи, що інвестують у нерухомість. Оскільки дві категорії людей віддають перевагу первинному житлу, то воно все ж трохи виграє в загальному співвідношенні.

Що стосується земельних ділянок, тут вже не так багато нових пропозицій, адже земельний ресурс в Ужгороді – обмежений. Але, тим не менше, ви ще зможете знайти земельну ділянку, яка сподобається саме вам. До того ж, якщо в зимовий період спостерігався певний застій у операціях купівлі-продажу земельних наділів, то зараз ринок значно пожвавився. Кваліфіковані ріелтори зазначають, що ціни на них підвищаться уже через 1-2 місяці, адже саме літньої пори будівництво розвивається найактивніше. Ділянки теж вважаються досить перспективним капіталовкладенням, адже земля завжди матиме ціну.

Олександр Селехман, приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу, який ледь не щодня укладає договори купівлі-продажу нерухомості, каже, що значному відриву між вторинним і первинним ринком посприяв і введений минулого року податок на нерухомість. Він може сягати декількох тисяч доларів.

Так, квартиру у 60 квадратних метрів у спальному районі Ужгорода оцінять у 600 тисяч гривень. Відповідно, якщо вона була у власності більше 3 років, переписка складатиме біля 17 тис. грн, якщо менше – 56 тисяч гривень. Це переписка з податками та реєстрацією – 1% мито, 1% – пенсійний, 1,5% – військовий збір, 5% – податок на прибуток.

Ми розуміємо, що така цінова політика вторинного ринку є далеко не привабливою для покупців, тому вони частіше звертають свою увагу на затишні та стильні новобудови. Крім того, багато родин прагнуть переселитися до власного будинку, купують земельні ділянки та починають будівництво. Як би там не було, однак усе залежить від розміру гаманця і ваших прагнень.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Злочинну групу, до складу якої входило двоє жінок, викрили на Закарпатті
13:51
У ФК «Минай» новий рекордсмен за кількістю проведених ігор за команду
13:27
На Закарпатті СБУ викрила доцента вишу, яка за хабарі допомагала «студентам» ухилятися від мобілізації
13:18
У Чопі затримали батька та сина, які викрали автомобіль у місцевого жителя
12:29
Всі новини