56543
14:09 27.052018

У Перечині з’явилася нова туристична атракція – Будинок Зубної феї

Життя 15739

Вчора, 26 травня, в рамках святкування Дня міста у Перечині урочисто відкрили нову туристичну та насамперед дитячу атракцію – Будинок Зубної феї. Знаходиться під 200-літнім дубом по вулиці Ужанській, неподалік автостанції.

Туризмознавець Федір Шандор розповів кореспонденту «Карпатського об’єктива», що Будинок зробили ковалі з Ужгорода Степан Руснак та Роман Мурник.

Напередодні відкриття Зубна фея розповіла діткам, як доглядати за зубками, щоб вони мали естетичний вигляд, не боліли. Без сумніву, відтепер у маленьких перечинців будуть бездоганні зубки. Натомість жартівники вангують: у стоматологів зменшиться кількість пацієнтів.

Зубна фея – казковий персонаж, традиційний для сучасної західної культури. Зубна фея, як свідчить легенда, дає дитині невелику суму грошей (або іноді подарунок) замість молочного зуба, який випав і покладений під подушку.

Зубну фею вигадав у XIX столітті іспанський письменник Луїс Колома як персонажа казки для 8-річного іспанського короля Альфонсо XIII, що втратив перший молочний зуб. Відтоді Зубна фея є популярним персонажем дитячого фольклору.

Батьки заздалегідь розповідають дитині про Зубну фею, яка винагородить її, якщо молочний зуб (особливо перший), покласти ввечері під подушку. Часом пишуться записки від імені феї, які радять слідкувати за зубами, чистити і полоскати їх, за що і буде винагорода. Вночі батьки непомітно забирають зуб і кладуть на його місце монетку. Головна ідея цього дійства полягає в тому, що дитина отримує відшкодування за біль або неприємності, якими супроводжується втрата зуба.

Часом описується, що зуб слід класти в склянку з водою біля ліжка. Цей варіант стає все популярнішим, оскільки батькам простіше витягнути зуб зі склянки з водою, ніж лізти під подушку з ризиком розбудити дитину. Поширеною практикою є складати випалі зуби до коробочки, щоб потім обміняти на подарунок усі разом.

Відомі численні способи поводження з молочними зубами у давніх народів: кидати їх у вогонь, ховати в мишачу нору, закопувати в землю, ховати на дереві чи в стіні, проковтувати. Вікінги вірили, що випалі дитячі зуби магічним чином допомагають здобути перемогу в битві, якщо мати їх при собі.

У селах на Закарпатті здавна побутує звичай ставити молочний зубчик на піч: мишка прийде – забере до своєї нірки, натомість дитині подарує новий.

Тетяна Грицищук, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Зеленський звільнив Гузинця з посади голови Ужгородської РДА
08:12
В Ужгороді змагалися на чемпіонаті Закарпаття з танцювального спорту
17:03
«Екологічна освіта дітей засобами театрального мистецтва та ігрових практик»: навчально-методичний посібник
16:36
У Хустській ТГ проходить Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» (Джура)
16:15
У Коритнянському ліцеї відкрили благодійну виставку-продаж трьох місцевих художників
15:52
У Мукачеві за 4 місяці зафіксовано майже 4500 порушень правил паркування
15:38
Рідним загиблого на Донеччині прикордонника із Закарпаття вручили державну нагороду
15:21
На Тячівщині затримали наркоторговця: за місцем проживання фігуранта проведено обшук
15:08
238 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості з початку року
14:56
В Ужгородському ТСЦ МВС призначили нового керівника
14:44
Всі новини