118335
15:12 8.092021

Фаховий коледж Закарпатського угорського інституту урочисто відкрив навчальний рік

Життя 2084

У римо-католицькому соборі Берегова 6 вересня відбулося урочисте відкриття навчального року Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Цьогоріч до закладу вступили 118 краян.

Урочистості розпочалися екуменічним богослужінням, яке провели настоятель римо-католицької парафії Янош Молнар, пастор реформатської церкви Іштван Мароші та греко-католицький священник Іштван Мароші.

Відтак присутніх привітав ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Іштван Черничко. «Початок навчального року – це завжди початок чогось нового. Бажаю вам почуватися в коледжі так добре, щоб очікувати не початку канікул, а їхнього закінчення!» – сказав він, вітаючи студентів першого курсу.

Директор Фахового коледжу Каталін Шовш нагадала, що для закладу це вже 8-й навчальний рік і настав час стати самостійними. Адже заснований Закарпатським угорським інститутом коледж отримав нове приміщення – «новий дім».

«Нам дуже пощастило, бо нас оточують люди, які вірять у нашу школу, наших вихователів, нашу роботу та в життя. Це доводить той факт, що ми маємо сучасний коледж і гуртожиток, які відповідають вимогам ХІХ століття. Доказом є й те, що цьогоріч у нас чимало студентів на першому курсі», – наголосила Каталін Шовш і подякувала інституту й угорському уряду за підтримку.

Вказуючи на завдання Фахового коледжу, директор наголосила, що мета працівників закладу – вчити учнів, виховувати, розвивати та готувати їх до подальшого навчання, успішного здобуття професії, роботи та свого місця в житті. «Ми взяли на себе навчання відповідальних, надійних фахівців. Наше завдання – надихати, вкладати в душі віру в майбутнє. Адже ми знаємо: це залежить від тих, хто в це вірить», – зазначила Каталін Шовш, додавши, що, як показують досвід і статистика, усе це вдається реалізовувати.

Генеральний консул Угорщини в м. Ужгороді Йожеф Бачкаї у своєму урочистому виступі наголосив, що Фаховий коледж – «єдиний акредитований навчальний заклад на Закарпатті, який забезпечує здобуття середньої освіти угорською мовою, а також надає високий рівень професійних знань англійською, українською й угорською та випускає на ринок праці кваліфікованих молодих фахівців».

Дипломат заявив, що уряд Угорщини, рішуче відстоюючи можливість навчання рідною мовою, відповідно до своїх фінансових можливостей підтримував і надалі підтримуватиме роботу коледжу.

«Угорщина, як і раніше, продовжуватиме допомагати Україні, але Будапешт вважає надзвичайно важливим, щоб Київ поважав права угорської національної меншини. В інтересах Угорщини сильна і процвітаюча Україна, однак дуже важливо, щоб український уряд гарантував угорській нацменшині, яка проживає на її території, дотримання раніше набутих прав, зокрема використання рідної мови», – підкреслив Йожеф Бачкаї.

Успіхів у навчанні побажала молоді й директор департаменту освіти Закарпатської ОДА Маріанна Марусинець.

Після прийняття присяги студентів першого курсу рукостисканням привітали ректор Закарпатського угорського інституту Іштван Черничко та директор коледжу Каталін Шовш.

«Ви повинні вірити, що Бог вам допоможе! Адже і заклад був створений саме так…» – зазначила президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдика Орос, звертаючись до присутніх і згадуючи слова Лайоша Гулачі, котрий так підбадьорював засновників навчального закладу, коли вони стикалися з труднощами, відзначивши, що навчальний рік щороку відкривають у церкві.

Наприкінці урочистостей представники духовенства попросили Божого благословення на присутніх.

Олександра Чуга/Csuha Alexandra, Kárpátalja

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне