https://rx.ua
107393
11:35 22.102020

У селі Неветленфолу на Виноградівщині згадали події 1956 року

Життя 2127

У селі Неветленфолу місцевий осередок ТУКЗ-КМКС 20 жовтня організував захід на честь місцевого учасника революції 1956 року Йожефа Іллєша (1940-1995).

Участь у дійстві взяли представники місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття та члени місцевого Клубу пенсіонерів. Учасники заходу поклали вінки до пам’ятної дошки Йожефу Іллєшу, встановленої на стіні місцевої середньої школи.

Сільський голова, Йожеф Оросі, розповів, що революційна діяльність Йожефа Іллєша проходила у Виноградові, коли він був студентом і разом зі своїми товаришами роздавав листівки в місті. Після 1956 року він ще закінчив навчання, але згодом був ув’язнений радянською владою. «Нічого не трапляється випадково, адже дядько Йошка добре вивчив російську мову у в’язниці, а коли його випустили, став учителем російської мови, навчав у тому числі й мене у Неветленфолвівській середній школі. Мабуть, саме завдяки йому я так добре вивчив російську, як і більшість із нас, і ми змогли піти далі навчатися у виші. У 16-річному віці Йожеф Іллєш, як хоробрий угорський юнак, мав сміливість протистояти гнітючій радянській владі та обстоювати правду», – сказав сільський голова.

Корнелія Будагазі, голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС села Неветленфолу, розповіла нашому виданню, що ідея проведення меморіального заходу виникла торік, а цього року він набув статусу обласного. Про революціонера вона зазначила, що, хоча він народився у селі Фертешолмаш, жив та працював у Неветленфолу. Крім того, Йожеф Іллєш брав активну участь у культурному житті села, багато зробив для збереження та розвитку угорської культури, додала одна із членів місцевого осередку. Зокрема, він заснував духовий оркестр із місцевих жителів, які мало або зовсім не знали партитури, а також протягом багатьох років він також був учасником змішаного оркестру. Йожеф Іллєш помер у 1995 році у своєму улюбленому селі.

D. P./Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне