«На Закарпатті немає авральної кількості хворих на коронавірус», – Єлизавета Біров
13:22 15.052020

«На Закарпатті немає авральної кількості хворих на коронавірус», – Єлизавета Біров

Життя 2225

У п’ятницю, 15 квітня, в Закарпатській ОДА відбувся брифінг голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексія Петрова та очільниці департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Елизавети Біров. Тема – ситуація із захворюванням на коронавірус в області.

Як розповіла Елизавета Біров, вже кілька днів поспіль рівень захворюваності на коронавірус серед населення не перевищує 5,3%. За останню добу протестовано 472 осіб, у 25 з них виявлено COVID-19.

– Закарпаття показує позитивну динаміку щодо захворюваності на коронавірус. За останню добу протестовано 472 осіб, у 25 з них виявлено COVID-19. Це становить 5,3%. Така ситуація зберігається протягом кількох останніх днів. Відтак, можемо говорити, що на Закарпатті у протіканні пандемії ми досягли плато, – сказала Біров.

Станом на сьогодні, 15 травня, в області у 816 осіб визначено діагноз COVID-19.

В цій ситуації стає легше працювати медзакладам області, пояснила Біров.

– Наші заклади охорони здоров’я можуть працювати в спокійному режимі. Немає авральної кількості хворих. Дуже великим позитивом є те, що велика кількість хворих перебувають на амбулаторному лікуванні. Це означає, що у них або безсимптомний COVID-19, або легкий перебіг хвороби, – наголосила вона.

Основна маса стаціонарних хворих лікуються в закладах першої хвилі:  Обласній інфекційній лікарні (де нині перебуває 46 коронавірусних хворих), Обласній клінічній лікарні (30), Центрі легеневих хвороб (24), Ужгородській міській лікарні (41), Обласній дитячій лікарні (14). 

Розповіла Елизавета Іванівна і про інфікованих коронавірусом у Перечинському інтернаті. Зокрема йдеться про 13 дітей та 3 працівників. 

Наразі діти знаходяться у Мукачівській лікарні під контролем. Їхній стан – стабільний.

– Ми спрацювали з епідеміологами дуже швидко. Буквально на наступний день, як виявили перших хворих зробили усім ПЛР-тести, – зазначила Єлизавета Біров.

Що стосується феномену гірських районів, зокрема Міжгірщини, яка довгий час залишалися стерильною у плані коронавірусу, директор департаменту пояснює це кількома факторами: негустою населеністю, малою кількістю заробітчан, які повернулися додому, ніж на Рахівщині, Іршавщині, Ужгородщині тощо.

Варто зазначити, що на місце виїжджала група медиків й епідеміологів з Ужгорода, аби з’ясувати ситуацію.

– Був один день, коли наші епідеміологи прицільно вишуковували хворих. Ми акцентувалися на певному контингенті людей, не буду називати, якому. І саме там ми знайшли першого хворого.

У свою чергу Олексій Петров підтвердив те, що на Закарпатті – стабільна динаміка інфікованих. Спостерігаються два спалахи коронавірусу в місцях компактного проживання: у ромському таборі на Виноградівщині, а також у Перечинському інтернаті. 

Крім того голова Закарпатської ОДА підтвердив те, що у Виноградові під час реконструкції колишнього кінотеатру стався обвал двух опорних стін, після чого відбулася руйнація стелі. Внаслідок цього постраждало два будівельники, один із них загинув. 

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне