В Ужгороді підбили підсумки навчального року 2015-2016. ВІДЕО
25 травня у приміщенні прес-центру Закарпатської ОДА відбувся брифінг директора департаменту освіти і науки – Ганни Сопкової.
Завтра пролунає останній дзвоник у віх школах області. Завершення навчального року це завжди радість для багатьох, як для батьків, учнів, так і для вчителів, які нарешті зможуть відпочити.
У цьому навчальному році у 668 загальноосвітніх навчальних закладах Закарпатської області успішно завершують навчання 156 953 учні. Із них свідоцтво про базову загальну середню освіту отримає 13 281 випускник, у тому числі 868 – свідоцтво з відзнакою. Атестати про повну загальну середню освіту отримає 8 521 учень, у тому числі 451 – претендує на нагородження медалями.
Цьогорічне ЗНО проходить у терміни з 5 травня до 17 червня – основна сесія та з 14 червня до 4 липня – додаткова сесія. Основною його особливістю є зарахування результатів із трьох предметів як результатів державної підсумкової атестації – української мови та літератури обов’язково, математики або історії України на вибір.
У зв’язку з ситуацією, що склалася 5 травня на пункті проведення ЗНО в Ужгородській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 19, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України, відповідно до заяв батьків дітей, клопотань управління освіти Ужгородської міської ради, наказом департаменту освіти і науки облдержадміністрації чотирьом учням до 25 травня було організовано проведення державної підсумкової атестації з української мови на базі загальноосвітніх навчальних закладів за місцем навчання. Крім того, участь у додатковій сесії з української мови та літератури, що відбудеться 14 червня в м. Ужгород, візьмуть 113 учасників, пов’язаних із цією подією.
У цьому навчальному році програмою розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки передбачено 5 млн грн на покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів.
Також, Галина Іванівна розповіла, що на Закарпатті є проблема з угорсько- та словацькомовними вчителями: «Дуже важко знайти вчителів, які б відповідали критеріям Міністерства освіти і науки України та хотіли б працювати за шкільну зарплату. Більшість з них виїжджає за кордон».
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися