Сьогодні в Ужгороді відкрили Закарпатський регіональний центр розвитку місцевого самоврядування
Сьогодні, 12 травня, в Ужгороді по вул. Володимира Гошовського (Боженка), 2 (4 поверх) урочисто відкрили Закарпатський регіональний центр розвитку місцевого самоврядування.
Модератором заходу виступив керівник центру Іван Дем’янчук, який звернувся до присутніх із вступним словом та представив поважних гостей. Серед них: перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода, програмний директор «U-LEAD» з Європою Бастіан Файгель, Спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації Даніель Попеску, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, заступник голови та керівник апарату Закарпатської ОДА Олександр Петік, заступник голови ОДА Віктор Мікулін, які звернулися до присутніх із вітальними словами. Пізніше до урочистого заходу приєднався і голова ОДА Геннадій Москаль.
Представники уряду України та іноземні гості розповіли, що покладають чимало сподівань на новостворений центр регіонального розвитку та місцевого самоврядування. Зокрема на думку заступника міністра регіонального розвитку В’ячеслав Негоди Закарпаття як найбільш наближене до Європи є «очима України», які першими бачать і переймають передовий європейський досвід. Спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації Даніель Попеску заявив, що дуже радий відкривати подібний центр у прикордонному до своєї рідної країни регіоні, який так нагадує йому Батьківщину – північну Румунію, де він народився і виріс. А директор «U-LEAD» Бастіан Файгель висловив сподівання, що це буде не просто черговий офіс з директором та працівниками, а дійсно потужна організація, яка сприятиме і проведенню реформи децентралізації в регіоні.
У свою чергу голова обласної ради Михайло Рівіс та інші закарпатські можновладці окрім теплих слів до відкриття та сподівань на плідну роботу центру окреслили і ряд проблем пов’язаних проведенням реформи децентралізації. Зокрема, Михайло Рівіс заявив, що Закарпаття є локомотивом України у плані впровадження європейського досвіду, однак у той же час він наголосив на специфіці регіону, а саме той факт, що на Закарпатті лише 25% міського і 75% сільського населення, що є нетиповим для України. Згадали чиновники і певну неузгодженість дій між обласними та районними чиновниками з одного боку та представниками громадських організацій, що займаються реформою децентралізації, і новостворених об’єднаних громад з іншого боку. У ході розмови дійшли і до найважливішої проблеми, а саме того факту, що Закарпатська область досі залишається без перспективного плану формування територіальних громад, який ще не прийняла обласна рада. Відтак присутні висловили сподівання, що такий план врешті приймуть вже найближчим часом, і це значно прискорить процес просування реформи в регіоні.
Після вітальних слів керівник центру Іван Дем’янчук запросив поважних гостей до урочистого перерізання стрічки. А далі він ознайомив усіх присутніх із цікавою виставкою кращих практик ОТГ Закарпатської області. Серед них стенди, що ілюструють розвиток діючих у регіоні об’єднаних територіальних громад (Тячівської, Вільховецької та ін) та навіть варіанти перспективного плану формування ОТГ. За словами Івана Дем’янчука усі ці напрацювання детально вивчені та проаналізовані, врахована специфіка регіону та усі проблемні моменти.
Після невеличкою перерви на каву, у ході якої чиновники у неофіційній обстановці жваво обговорювали перспективи реформи децентралізації, поважна делегація відправилась у село Пийтерфолво. Тут гості спілкувалися з громадським активом та депутатським корпусом місцевої сільської ради, а також із директорами шкіл та дошкільних навчальних закладів. Далі маршрут поважної делегації прямує у Тячівський район, де знаходяться дві закарпатські ОТГ – Тячівська та Вільховецька.
Руслан ФАТУЛА, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися