163360
17:13 27.052024

На Закарпатті відбувся брифінг з приводу інформаційної кампанії проти торгівлі людьми та їх експлуатації

Життя 418

«Тобою скористалися»: В Україні триває третій етап національної інформаційної кампанії проти торгівлі людьми та їх експлуатації.

Брендовані транспортні засоби запустили в 10 містах країни, які прийняли найбільшу кількість вимушених переселенців. Серед них – і обласний центр Закарпаття, розповіли на брифінгу в ОВА.

В.о. директора департаменту соціального захисту населення ОВА Наталія Омелянюк повідомила, що в Ужгороді на автобусах №10, №14 розмістять матеріали з реальними історіями українців, котрі стали жертвами експлуатації та торгівлі людьми. Також у громадському транспорті пасажири зможуть дізнатися, як вберегтися від загроз та куди в разі необхідності звернутися по допомогу.

«На жаль, від початку повномасштабного вторгнення кількість постраждалих від торгівлі людьми, трудової експлуатації та гендерно зумовленого насильства постійно зростає. Лише у цьому році статус потерпілого отримали 15 закарпатців. Саме тому в межах всеукраїнської інформаційної кампанії „Тобою скористалися“ ми вкотре нагадуємо людям про сучасне рабство та методи протидії цьому антигуманному явищу», – наголосила Наталія Омелянюк.

Мета спільної ініціативи Мінсоцполітики та громадських організацій – нагадати українцям про найбільш поширені форми експлуатації. Задля цього в брендованому транспорті також будуть розміщені контакти Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (527), Урядової гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та насильства (15-47), а також посилання на сайт www.stoptrafficking.org, відзначила представниця МОМ в Україні Іванна Лендєл.

Часто злочинні випадки торгівлі людьми залишаються безкарними. Потерпілі не завжди звертаються по допомогу, тому що бояться осуду чи нерозуміння суспільства. В Україні за п’ять місяців цього року статус потерпілого отримали 89 осіб, однак реальна кількість постраждалих може бути значно більша, підкреслив представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Андрій Крючков.

За його словами, задля запобігання таким випадкам команда Омбудсмана здійснює моніторингові візити в громади. Особливу увагу приділяють родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Консультаційну підтримку на місцях також надають представники правоохоронних органів. Поліцейські проводять інформаційну роботу, спілкуються з потерпілими. Кожен випадок встановлення статусу повністю конфіденційний. Уся процедура анонімна, тож не треба боятися розголошення, зауважила під час брифінгу представниця департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України, капітан поліції Тетяна Щерба.

В Україні також діє чимало інституцій, які надають комплексну підтримку постраждалим від торгівлі людьми, трудової експлуатації та гендерно зумовленого насильства. На Закарпатті таку допомогу можна отримати від ЗГЖО «Веста», додала керівниця організації Інна Сабадош. За її словами, від початку року їхня команда виявила та підтримала майже 60 потерпілих.

Якщо ви стали свідками чи жертвами однієї з форм сучасного рабства, звертайтеся по допомогу за номерами:

15-47 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;

527 – Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;

102 – Національна поліція України.

Про це повідомляє Закарпатська обласна військова адміністрація.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах