5306
12:39 22.042024

У 9 закладах Закарпаття можна отримати медичну допомогу при інсульті

Життя 681

Інсульт – це небезпечне серцево-судинне захворювання, порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладної діагностики та лікування. Зростання кількості інсультів – проблема у всьому світі, проте в Україні вона посилюється воєнними діями. Саме тому медична допомога при гострому мозковому інсульті є одним із пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій та повністю оплачується державою.

На Закарпатті відповідні договори з НСЗУ мають 9 медичних закладів, які від початку року надали допомогу майже 850 пацієнтам з діагнозом інсульт. Три медзаклади розташовуються в Ужгороді, решта – у Береговому, Мукачеві, Хусті, Виноградові, Тячеві та Рахові.

«Пацієнт, у якого діагностовано інсульт, має отримати безкоштовно лікування та реабілітацію у медичному закладі, який має пакет за напрямком “Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах”, а також укладений договір із Національною службою здоров’я України, і не важливо чи пацієнта привезла “швидка”, чи це самозвернення. Основні ознаки інсульту – порушення мовлення, а саме труднощі при спробі розмовляти, асиметрія обличчя, слабкість або оніміння у кінцівках, неможливість або обмежена можливість рухати тією чи іншою кінцівкою, іноді може бути інтенсивний головний біль та сплутаність свідомості. Якщо ви помітили один із цих симптомів у себе чи людини, яка перебуває поруч, негайно викликайте “швидку”, адже бригади екстреної допомоги знають і вміють працювати з такими невідкладними випадками і доправлять пацієнта у медичний заклад, який має укладений договір із НСЗУ і надає безоплатно допомогу при гострому мозковому інсульті», – говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

НСЗУ оплачує лікарням за кожного пацієнта від 15,6 до 131,5 тис. грн, залежно від складності випадку.

Які послуги покриваються:

 • первинний огляд невропатологом/нейрохіругом;
 • невідкладна нейровізуалізація (КТ чи МРТ) не пізніше 60 хвилин після потрапляння до лікарні;
 • проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень у режимі 24/7;
 • системна тромболітична терапія (при ішемічному інсульті);
 • за необхідності – проведення або термінове транспортування пацієнтів до лікарні, в якій можуть проводити ендоваскулярні нейроінтервенційні втручання або нейрохірургічні втручання;
 • проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
 • динамічне спостереження за функцією ковтання;
 • консультації інших лікарів при потребі, консультація логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації;
 • цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд;
 • надання медичної допомоги в умовах палати/відділення інтенсивної терапії;
 • забезпечення ліками, зокрема, для тромболітичної терапії;
 • надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду та направлення на подальшу реабілітацію;
 • харчування.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом з допомоги при інсульті, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Закарпатська) та групу послуг («5 Медична допомога при гострому мозковому інсульті»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад.

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах