155993
20:03 29.112023

«Пензлем за мир»: у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді експонували нову виставку

Життя 3097

Виставку закарпатських художників під назвою «Пензлем за мир» відкрили в Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді. В експозиції представили творчі роботи учасників Товариства мистецтва та культури Карпатського регіону, які у липні та вересні брали участь в однойменному пленері. На виставці представлені абстракції, пейзажі, натюрморти.

Урочисте відкриття виставки відбулося 29 листопада в Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгороді за участі першого заступника Генконсула Угорщини в Ужгороді Ласло Віди. На захід також завітали посадовці, митці та журналісти.

– З часу існування Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, у нас проводяться різні мистецькі виставки. Попри війну, ми не припинили нашу традицію. Щоправда, у цьому році ця виставка буде завершальною мистецькою подією. Протягом 2023 року перші дві наші виставки були присвячені 200-річчя від Дня народження Шандора Петефі. Потім ми надали можливість представити свої твори Турак Ангеліні, а також представили кілька мистецьких династій, – зазначив перший заступник Генконсула Угорщини в Ужгороді Ласло Віда. – Сьогодні ми презентуємо роботи, які були створені під час чудової ініціативи, яку організував Аттіла Коприва та Товариство мистецтва та культури Карпатського регіону. Я хочу відзначити, що такі мистецькі події, попри війну, дали можливість проявити себе молодим талантам, які брали у них участь. Ми пишаємося, що Закарпатська школа живопису матиме продовження у цих юних митцях. Цей мистецький проєкт «Пензлем за мир», котрий мав свою тематику, є відображенням того, що ми всі прагнемо – щоб закінчилася війна і настав мир.

За словами учасника пленеру, голови Закарпатської організації НСХ України Бориса Кузьми, під час табору художники багато спілкувалися, обмінювалися досвідом.

– Ми обговорювали ситуацію в країні, війну, дружні стосунки з Угорщиною, говорили з місцевими жителями. Ну і звісно насолоджувалися природою, яка там просто надзвичайна. Тож атмосфера була неймовірною, – зазначив Борис Кузьма.

Відтак зачитали лист відомого закарпатського художника, мистецтвознавця і педагога Аттіли Коприви, який організовував ці пленери. В ньому він розповів про те, що захід був присвячений 15-річчю з часу заснування Товариства мистецтва та культури Карпатського регіону і це вже численна виставка з часу повномасштабної війни.

Лейтмотивом нинішнього заходу, як і всіх інших, стала думка про те, що музи не мовчать під час війни, адже життя продовжується.

Христина БІКЛЯН

Відео –Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті провели семінар-тренінг для виховників гри «Сокіл» («Джура»)
17:50
На Закарпатті попереджають про лавинну небезпеку четвертого рівня
16:52
Делегація з чеського краю Височина сьогодні з гуманітарною місією відвідала Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії
16:30
Індексація пенсій відбудеться з 1 березня 
14:15
Поліцейські Закарпаття долучилися до вшанування подвигу Українського народу у відсічі російській агресії
13:23
Обласна влада сприятиме благодійникам в реалізації проєктів для ВПО
11:47
Понад 130 тисяч оперативних втручань здійснили закарпатські хірурги у 2023 році
19:27
Відбулася чергова сесія Берегівської міської ради
19:15
Ужгород попрощався із 53-річним солдатом Мирославом Бреньом
19:00
На кордоні України та Угорщини відкриють новий пункт пропуску, а роботу ще одного розширять
15:59
Всі новини