153426
09:00 9.102023

Сміттєпереробний завод на Берегівщині може запрацювати вже цього року

Життя 1751

Новообраний голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай та директор Спільного технічного секретаріату програми прикордонного співробітництва ЄІС «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» (HUSKROUA ENI) Арон Сокач відвідали територію сміттєпереробного заводу, який зводиться на околиці села Яноші за кошти Європейського Союзу та частково Угорщини.

Окрім представників підрядників, в огляді будівництва взяли участь депутати обласної ради, зокрема заступник голови Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Йосип Борто, а також голова Берегівської райради Карло Резеш, очільник Берегівської міської територіальної громади Золтан Бабяк і директорка Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА (ЄОТС ТИСА) Андрея Сабоне Цап.

Роман Сарай, який, очоливши обласну раду, водночас став і співголовою ЄОТС ТИСА, наразі лише ознайомлювався з процесом реалізації найдорожчої інвестиції Закарпаття.

Арон Сокач на місці в інтерв’ю журналістам повідомив: «Ми переконалися, що втілення в життя проєкту йде згідно з планом. Протягом наступних трьох місяців будемо намагатися вирішити виявлені мінімальні труднощі, щоб завод, який перероблятиме відходи 200 тисяч людей, повноцінно запрацював з 1 січня». Директор Спільного технічного секретаріату європейської програми, котра найбільшою мірою фінансує проєкт, звернув увагу на ще одну подану грантову заявку: «При подачі заявки обов’язково має бути український партнер із Закарпатської, Івано-Франківської або Чернівецької області, а також партнер з однієї із сусідніх країн – членів ЄС. Загальний бюджет гранту становить 50 мільйонів євро. Він доступний до 20 грудня, якщо йдеться про малі інвестиційні проєкти, та до 14 березня в разі великих. Грант дуже схожий на цю конструкцію. Можна подати заявку на реалізацію спільних проєктів у сферах озеленення, використання енергії, культурної співпраці, готовності до надзвичайних ситуацій».

Директорка Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА Андрея Сабоне Цап, у свою чергу, наголосила: «Я пересвідчилася, що роботи просуваються гарними темпами, відповідно до плану. Думаю, так буде й надалі. Усе необхідне обладнання та матеріали забезпечені».

Під час візиту на Закарпаття Арон Сокач також оглянув 9,5-кілометрову захисну дамбу, споруджену за кошти Європейського Союзу між селами Теково та Гетиня, яка захистить населені пункти в разі повені на річці Тиса. «Загальна вартість проєкту будівництва дамби становила 3,5 мільйона євро, що, на мою думку, є незначною порівняно з тим, який вплив він має на безпеку навколишніх населених пунктів. Окрім укріплення дамби, також зроблені всі водні комунікації та елементи інфраструктури, необхідні для експлуатації в довгостроковій перспективі», – повідомив він щодо цього проєкту.

dózsa/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті попереджають про лавинну небезпеку четвертого рівня
16:52
Делегація з чеського краю Височина сьогодні з гуманітарною місією відвідала Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії
16:30
Індексація пенсій відбудеться з 1 березня 
14:15
Поліцейські Закарпаття долучилися до вшанування подвигу Українського народу у відсічі російській агресії
13:23
Обласна влада сприятиме благодійникам в реалізації проєктів для ВПО
11:47
Понад 130 тисяч оперативних втручань здійснили закарпатські хірурги у 2023 році
19:27
Відбулася чергова сесія Берегівської міської ради
19:15
Ужгород попрощався із 53-річним солдатом Мирославом Бреньом
19:00
На кордоні України та Угорщини відкриють новий пункт пропуску, а роботу ще одного розширять
15:59
ФК «Хуст» зіграв унічию з лідером Першої ліги України
15:51
Всі новини