У Виноградові вшанували пам’ять мучеників Угорської революції 1848-49 років
Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) 6 жовтня у Виноградові вшанувало пам’ять мучеників Угорської революції та визвольної боротьби 1848-49 років. У меморіальному заході взяв участь зокрема і держсекретар з питань стратегій Угорщини Міклош Пані, котрий під час виступу наголосив, що всі угорці у ці важкі часи стоять поруч із закарпатськими угорцями, всебічно підтримуючи їх.
«Угорська громада Закарпаття перебуває у найважчій ситуації з-поміж інших закордонних угорських громад через війну, яка триває півтора року. Ці події – сполучна ланка для всіх угорців Карпатського басейну. Мета мого візиту – засвідчити, що закарпатська угорська громада важлива для нас, і ми будемо допомагати, чим зможемо. […] Можемо пишатися не тільки своїм минулим, важливими є також наші політичні, історичні та наукові досягнення і після 19 століття. Як, наприклад, маємо двох науковців, які цього тижня стали лауреатами Нобелівської премії. Усе це – меседж, який має надавати сил і закарпатським угорцям», – наголосив держсекретар.
На заході, який відбувся у дворі Виноградівської середньої школи №3 ім. Жиґмонда Перені, очільник місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Золтан Кудрон, вітаючи присутніх, зазначив: «Наприкінці дванадцяти пунктів – вимог війни за незалежність, що почалася в 1848 році, – тогочасна влада поставила крапку кров’ю тринадцятьох мучеників Арада. Жертвою кривавої відплати тоді став і Жиґмонд Перені, який до кінця боровся за волю з високо піднятою головою, заклавши тим самим основу для нашого сьогодення. Ми пишаємось ним і бережемо пам’ять про нього!»
«6 жовтня – день жалоби для угорського народу. Страта арадських мучеників – це рана, заподіяна духовності та свідомості нації, і вона ще й досі повністю не загоїлася. Тільки плин часу, віра в Бога та збереження нації можуть залікувати цю рану, – повідомив кореспонденту нашого видання заступник голови ТУКЗ-КМКС Йосип Борто. – Нічого не стається випадково. Чи трапилася страта арадських мучеників із волі Бога чи ні, ми не знаємо, але можна з упевненістю сказати, що Всевишній прагне для нас найкращого в кожній ситуації, і ми повинні чинити так само». За словами політика, однією з головних чеснот арадських мучеників була вірність. Вірність присязі, своїй нації. Вони ризикували і жертвували життям за ідею свободи, за незалежність нації. Вони мужньо сприйняли події, не брехали, не відрікалися, хоча на кону опинилося їхнє життя. Мужність — друга головна чеснота арадських мучеників. Чим живилися їхня відданість і мужність? З віри в Бога. За словами Йосипа Борто, пам’ять про мучеників Арада житиме вічно, адже вони символізують віру, надію, волелюбність, вірність, героїзм, прагнення до справедливості та мужність угорського народу. Сьогодні угорський народ потребує сміливих і вірних патріотів. Тих, які не бояться говорити правду, захищати її та боротися за неї, котрі вірні справі нації та громади.
На заході також виступили учні Виноградівської середньої школи №3 ім. Жиґмонда Перені та Закарпатського угорського ліцею. Урочистість атмосфери підкреслив і виступ струнного квінтету викладачів Виноградівської музичної школи ім. Бейли Бартока.
На завершення присутні поклали вінки пам’яті до погруддя Жиґмонда Перені.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися