163906
10:22 5.062024

В УжНУ почали складати дрони

Життя 1248

З перших днів широкомасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року колектив УжНУ прилучився до різнопланової і багатопрофільної допомоги ЗСУ та біженцям з окупованих ворогом територій.

Знаючи про величезну потребу на фронті у безпілотних літальних апаратах декілька кафедр різних факультетів, студентська рада, окремі студенти ініціювали рух по збиранню дронів, адже колектив університету багаточисельний і в ньому працюють сотні технічно висококваліфікованих фахівців – науковців, інженерів, техніків. Ректорат ухвалив рішення масштабувати і координувати цю роботу. Виявилося, що у колективі є багато людей, які мають бажання цим займатися.

«Ми відшукали фахівців, які професійно розуміються у технологічних процесах збирання дронів, знають, які складові частини та компоненти для цього потрібні, а також провели консультації з спеціалістами, котрі уже мають особистий практичний досвід збирання дронів та навели стосунки з постачальниками комплектуючих», – розповідає проректор УжНУ Ігор Король.

Під опікою досвідчених фахівців університетські умільці зробили експериментальні екземпляри, які уже передали на фронт. Тестування апаратів на лінії вогню пройшло успішно, бійці засвідчили високу якість та надійність вдосконалених та зібраних руками працівників та студентів УжНУ модифікацій дронів. Їхнє використання у бойових умовах засвідчило відповідність очікуванням.

Для продовження цієї роботи необхідні кошти для закупівлі комплектуючих. На даний час до залучення фінансів долучилися біологічний та математичний факультети, а на аукціоні, проведеному два тижні тому під час «Студентської весни-2024», зібрали ще 30 тис. грн.

«Загалом спільними зусиллями в УжНУ уже зібрали та відправили у ЗСУ 20 дронів. Ця ідея надихнула нас – ми побачили реальну здатність допомагати ЗСУ ще в одному конкретному напрямку і тепер звертаємося до усіх небайдужих громадян донатити для придбання комплектуючих, аби ми могли робити більше дронів. Вартість зібраних нами апаратів є набагато меншою, ніж у інших виробників, адже наші виготовляються на волонтерських засадах», – каже проректор УжНУ Олександр Рогач.

Всі хто бажає підтримати наші Збройні сили – можуть звернутися до Голови правління Волонтеріату УжНУ Крістіни Товт (095-3939707).

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах