162180
13:36 1.052024

В УжНУ відбулося засідання науково-технічної ради

Життя 783

У понеділок, 29 квітня, відбулося засідання науково-технічної ради. Розпочалося засідання з доповіді заступника декана з наукової роботи інженерно-технічного факультету Володимира Цигики.

Він зазначив, що вагомою частиною роботи науково-педагогічних працівників факультету є публікація результатів наукових досліджень у провідних наукових виданнях та їх апробація на наукових конференціях. Протягом 2023 року співробітниками інженерно-технічного факультету опубліковано 40 статей у наукових виданнях, в тому числі виданнях, що входять до наукометричних баз даних Web of Science та Scopus. За звітний період видано 8 навчальних посібників, 3 підручники, 2 довідники, опубліковано одну монографію та одержано один патент України на винахід.

Також Володимир Цигика відзначив, що студенти інженерно-технічного факультету активно ведуть наукову роботу. Студентська молодь факультету активно приймає участь в міжнародних та всеукраїнських конференціях, семінарах. Здобувачі освіти всіх спеціальностей кожного року приймають активну участь в підсумковій науковій студентській конференції, на якій демонструють свої наукові здобутки. Зокрема, на конференції в травні 2023 року було заслухано 58 доповідей в п’яти секціях.

Крім того, викладачі та студенти факультету були залучені до міжнародного проєкту «Нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні» (2022-2023 рр.), метою якого було сприяння підвищенню енергоефективності та відновлюваних джерел енергії через освіту та практичну діяльність в громадах для підтримки сталого використання природних ресурсів у прикордонних регіонах України, Угорщини, Румунії та Словаччини. Партнерами проєкту були: самоврядування Саболч-Сатмар-Березької області (Угорщина), Сучавський Університет «Стефана сел Mаре» (Румунія), ГО «Центр європейських ініціатив» (Україна), Кошицький Технічний Університет (Словаччина), Ніредьгазький університет (Угорщина).

Про роботу Науково-дослідного центру історично-релігійних студій “Логос” (далі – Центр) доповів координатор Центру кандидат історичних наук, доцент Володимир Фенич. Центр було створено23 вересня 2010 р. для координації спільних наукових проєктів із дослідження історії релігії та Церкви в Карпатському регіоні. Співпраця Центру з науковими установами у різних містах України, такими як Львів, Мукачево, Берегово та Ужгород свідчить про широкий діапазон інтересів та обмін досвідом між науковцями. Одночасно Центр підтримує тісні зв’язки з науковими установами суміжних країн, такими як Греко-католицький теологічний факультет та Православний богословський факультет Пряшівського університету (Пряшів, Словаччина), Інститут історії церкви теологічного факультету Католицького університету в Ружемберку (Ружемберк–Кошице, Словаччина), Католицький університет Петера Пазманя (Будапешт, Угорщина), Греко-католицька вища богословська школа св. Атанасія (Нїредьгаза, Угорщина).

Упродовж звітного періоду співробітники Центру неодноразово були організаторами та співорганізаторами наукових заходів та видавничих проєктів, зокрема, Міжнародної наукової конференції «Закарпаття та Афон: духовно-культурні зв’язки» (до 120-річчя від дня народження ієросхимонаха Аввакума (Вакарова) (6-7 листопада 2019 р., Ужгородський район, с. Барвінок, Готельний комплекс «Золота Гора»), Міжнародної конференції з нагоди ювілею 250-ліття канонічного заснування Мукачівської греко-католицької єпархії та 375-ліття Ужгородської унії (17-18 вересня 2021 р., м. Ужгород), Симпозіуму, присвяченого 220-й річниці від дня народження Олександра Духновича – письменника, педагога, священника, діяча культури та освіти (1803–1865) (22 квітня 2023 року, м. Ужгород) та ін.

На останок, Володимир Фенич зазначив, що співробітниками Центру створено книжкову бібліотеку, яка налічує близько тисячі різноманітних видань з історії Церков та релігійних спільнот в Україні, Словаччині, Угорщині, Чехії, Румунії, Сербії, Хорватії, Польщі, США та Канади, а також електронні архівні фонди з історії релігійних архітектурних пам’яток Закарпаття, історії релігійних спільнот Карпатського регіону, кримінальних справ репресованого греко-католицького духовенства Мукачівської єпархії, релігійної періодики Закарпаття другої половини ХІХ – середини ХХ ст., усно-історичних та соціологічних досліджень з релігійної проблематики (на стадії розробки).

За інформацією науково-дослідної частини УжНУ.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах