161600
08:30 19.042024

В ужгородському парку проклали стежку ментального здоров’я

Життя 589

У середу, 17 квітня, в Ужгороді, у парку «Малий Галагов» проклали стежку ментального здоров’я, аби ще раз нагадати про те, що дбати про себе та свій стан зараз дуже важливо, особливо для молоді. Захід проходив під час Дня спільнодії Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”“Твоє ментальне здоров’я має значення”. Основна мета – привернути увагу до психічного та фізичного здоров’я, покращення психоемоційного стану, надання базових знань про першу психологічну самодопомогу та дієві інструменти самозаспокоєння та психоосвіта.

Як зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Таїсія Симочко, акцію проводять спільно із ДСНС та Товариством Червоного Хреста України. Тут діють кілька локацій: стежка ментального здоров’я, де можна дізнатися про техніки самодопомоги, стенд «Що є вашим джерелом сили?», арттерапевтичний пункт від ПСП Товариство Червоного Хреста України, а також локація для спортивної розминки.

«Про ментальне здоров’я треба дбати так, як і про фізичне Це базові речі. Долучатися можуть усі охочі. У першу чергу залучаємо студентську молодь. Але будь-хто у парку може підійти і отримати інформацію про ментальне здоров’я, яким чином про нього можна подбати і чому це важливо», – розповіла Таїсія Симочко.

Стежка ментального здоров’я – це стежка, якою можна пройтися і вивчити основні техніки самозаспокоєння. «Ми розказуємо про техніки самодопомоги, яким чином можна заспокоїти себе та тих, хто поряд, у різних панічних станах, чи коли вам страшно, не можете заснути, чи коли у вас є якась сильна емоція, з якою ви не можете справитись, а також поговоримо про те, як долати різні стани за допомогою різних артметодів та підходів. Усі ці техніки є простими, проте дієвими. Ця стежка – візуальне повторення простих, звичайних вправ, які можна зробити вдома самостійно», – додала Таїсія Симочко.

За її словами, найбільш поширений стан у суспільства загалом – це невизначеність. «Невизначеність щодо нашого майбутнього, щодо того, як його планувати в таких умовах, в яких ми зараз живемо, і, власне, ця невизначеність і постійне інформаційне нагнітання дуже впливає на ментальне здоров’я. Молодь, діти не ізольовані від інформаційного простору, в якому постійно розповідається, що скоро буде наступна хвиля, що все буде непросто найближчим часом і, відповідно, в таких умовах невизначеності, дуже важко планувати своє майбутнє життя. Крім того, зараз дуже багато людей стикається із втратою. Серед знайомих, близьких, у межах своєї сім’ї чи у родинах друзів є хтось, хто постраждав від війни. Це сильно впливає на усіх», – каже регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

На локації також працювали психологи ДСНС Закарпаття. «Основна наша ціль – ознайомити молодь із простими вправами, які допоможуть заспокоїтися. Їх досить багато, вони прості та легкодоступні. Їх можна виконати без залучення якихось допоміжних засобів, тільки за допомогою свого тіла. Заспокоїти дихання, зняти м’язову напругу – це насправді дуже просто, але треба про це знати», – каже Любов Чорна, психологиня Головного управління ДСНС у Закарпатській області.

«Дуже популярна вправа метелика, коли складають руки на грудях і почергово постукують, також можна стукати по колінах, або навіть можна по підлозі, чи просто тупотіти ногами. Це нормалізує серцебиття і дихання. Також ми підготували прості дрібнички, які допомагають при стресовій ситуації. Для дітей корисним будуть іграшки-антистрес, повітряні кульки, розмальовки з дрібними деталями», – додає психологиня.

Квітослава Бачинська, регіональна координаторка з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України розповідає, що до заходу долучилася команда з п’яти волонтерів, які проводять для учасників заняття з елементами творчості.

«Це такі заняття, які за допомогою творчості, допомагають відволіктися від сумних думок, поганого настрою. Завдяки тому, що ми це робимо в групі, люди соціалізуються, знайомляться, знаходять коло спілкування та покращують свій психоемоційний стан. Останнім часом спостерігаємо, що більше дорослих звертається за такою підтримкою. Людям не вистачає кола однодумців, багато-хто перемістився у невідомі», – каже Квітослава Бачинська.

Ірина Пасєвич, волонтерка Товариства Червоного Хреста України напрямку психосоціальної підтримки розповіла, що одне із занять із молоддю націлене на те, щоб студенти могли оцінити свій рух та проаналізувати, що змінилося у їхньому житті за останній час. «Ми запропонуємо студентам вправу «Річка життя». Вона потрібна для того, щоби молодь оцінила та проаналізувала, що у них було, що зараз відбувається і що вони можуть змінити. Завдяки цій вправі вони побачать ріст свого життя, зрозуміють, що можна покращити. Для цього треба лише папір, олівці та самі учасники», – пояснює Ірина.

Після початкової акції в парку, надалі стежку ментального здоров’я також планують прокладати на території шкіл в Ужгороді та в інших навчальних закладах.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Звітний концерт молодих композиторів в Ужгородському музичному фаховому коледжі імені Д. Є. Задора
16:50
Підтримка сімей воїнів та ВПО, стипендії спортсменам, ремонт та придбання обладнання у медичних закладах області – заходи за рахунок отриманих додаткових фінансових ресурсів
16:29
На Закарпатті у горах травмувався «турист», який шукав Румунію
16:10
Виявлено несанкціоноване сміттєзвалище на території Королівської селищної ради
15:55
СБУ викрила агітатора, який закликав відокремити Закарпаття від України та виправдовував збройну агресію рф
15:41
В Ужгороді сьогодні попрощалися із Олегом Ващенком
15:28
На Закарпатті - відбій повітряної тривоги
15:13
На Закарпатті - повітряна тривога
14:53
Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги працює за новою адресою
14:44
Хустські рятувальники загасили пожежу в автомобілі
14:32
Всі новини