![161304](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image15.jpeg)
У Берегові відбулася традиційна акція «Вірш на площі»
У місті Берегово з нагоди Дня угорської поезії ГО «Pro Cultura Subcarpathica» влаштувала вже традиційну акцію “Вірш на площі”. Щороку в цей час учасники акції та усі небайдужі мають змогу водночас зачитати вірш одного з угорських поетів, як, до прикладу, цього року це стала поезія Мигайа Ваці «Még nem elég». Через війну в Україні захід провели в атріумі Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image15-1024x683.jpeg)
На початку присутніх привітала керівниця «Pro Cultura Subcarpathica» Крістіна Молнар. У своїй промові вона зазначила, що спільне декламування віршів розпочалося в 2015 році, вже проводиться вдесяте та дуже рада, що ця подія так популярна, що і показує велика кількість учасників та присутніх.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image0.jpeg)
Їх також привітав консул Консульства Угорщини у місті Берегово Міклош Юстін. «Поезія – це міст, який з’єднує нас із минулим і сьогоденням, та покаже нам шлях у майбутнє. Бажаю, щоб поезія завжди націлювала нас на добро».
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image21.jpeg)
« Ми, угорці, любимо вірші. У наших віршах закладена душа, філософія, спосіб мислення та світогляд угорського народу, а завдяки нашій специфічній мові наші вірші цікаві та різноманітні. Рада, що так багато зібралося відсвяткувати День угорської поезії», – розповіла президентка ЗУІ ім. Ракоці ІІ та громадської організації Ілдика Орос.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image22.jpeg)
Потім настав довгоочікуваний момент, момент, якого чекали всі присутні – спільне декламування вірша. Обраний для заходу вірш продекламувала Вікторія Орбан, співробітниця ГО, а потім цей самий поетичний твір прозвучав у виконанні всіх присутніх.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image20-683x1024.jpeg)
Близько 500 учнів з 20 закладів загальної середньої освіти, з усієї області взяли участь у цій акції та спільно виконали вірш угорського поета Мігайа Ваці.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image10.jpeg)
На завершення заходу відбувся концерт, де зі сцени також лунали пісні та інші вірші у виконані митця з Угорщини Адама Беретка.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image13-683x1024.jpeg)
Подібно до попередніх років, наприкінці дня всі охочі мали змогу поставити свій підпис на портреті поета.
Наталія ВАРОДІ, фото автора
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image11.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image12-1024x683.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image14.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image16-1024x768.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image17.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/04/image18.jpeg)
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися