161182
12:58 10.042024

Верхньотисянський регіональний осередок ТУКЗ-КМКС провів у Тячеві чергові загальні збори

Життя 1116

Цьогоріч Верхньотисянський регіональний осередок Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) провів чергові загальні збори в місті Тячеві. Під час заходу очільник організації Йожеф Шарі розповів про виклики та труднощі минулого року, а також про плани на поточний.

На початку зборів, які відбулися на базі місцевого офісу ГО, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять нещодавно померлого заступника голови ТУКЗ-КМКС Йосипа Борто. Після цього делегатів привітала заступниця голови регіонального осередку організації Габріелла Сабов.

Йожеф Шарі, підсумовуючи діяльність Товариства протягом минулого року, зупинився на трьох питаннях. За його словами, громаду в діаспорі, попри труднощі, можна зберегти по лінії культури, освіти та захисту інтересів нацменшини. Йожеф Шарі зазначив, що в ці непрості часи темп діяльності організації дещо сповільнився, заходи з нагоди національних свят проводились у нетрадиційному форматі, у вузькому колі. Водночас, на його думку, відрадно, що на нинішніх загальних зборах організації з’явилася велика кількість делегатів. Йожеф Шарі також наголосив на важливості збереження закладів освіти та культури, створених протягом останніх 35 років. «У нас немає іншого шляху», – зазначив Йожеф Шарі. А відтак підкреслив велике значення угорськомовних ЗМІ, зокрема газети «Карпатолйо», яка відіграє значну роль у житті угорської нацменшини, адже пише про неї та для неї.

Після цього зі звітом виступив голова ревізійної комісії організації Ласло Отуш.

У свою чергу, заступник голови обласної організації ТУКЗ-КМКС, депутат обласної ради Ґейза Ґулачі поінформував присутніх про поточну політичну ситуацію та діяльність фракції «КМКС» в облраді. Він також висловив вдячність членам організації за роботу зі збереження угорської громади краю. За його словами, зараз у світі відбувається масштабна глобалізаційна трансформація, кінця якій ще не видно. Завданням Товариства угорської культури Закарпаття й надалі залишається відстоювати інтереси угорської громади краю.

Відтак присутні мали можливість поставити доповідачам свої запитання.

Заступник голови Солотвинської територіальної громади Янош Кочерга звернув увагу учасників заходу на угорські захоронення у Верхньотисянському регіоні. На його думку, ці могили на території, де існує діаспора, треба впорядкувати, адже це частина історії, яка свідчить про те, що тут колись жило багато угорців. Він також наголосив на важливості проведення менших культурних заходів, на що є попит у діаспорі.

Після обговорення актуальних питань, які стосуються громади, делегатів поінформували про час проведення загальних зборів обласної організації ТУКЗ-КМКС.

На завершення заходу присутні оглянули тимчасову виставку робіт учнів Вишківського ліцею ім. Ференца Келчеї на тему збереження довкілля.

Еніке Вараді/Várady Enikő/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Закарпатська область одна з лідерів за зростанням надходжень єдиного податку
11:11
На війні з росією поліг снайпер 128-ї ОГШБр Василь Кохан з Неліпина Мукачівського району
10:49
Неподалік Ужгорода на Ужі перевернулися човни з дітьми з місцевого табору 
10:27
Лазертаг, екскурсія до екзотів та мультфільм в кінотеатрі: на Закарпатті діти мандрують в «УжТур»
10:18
СБУ та НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників
10:07
Виставку абстрактного живопису презентував в Ужгороді митець із Виноградова Золтан Дудаш
09:11
В Мукачеві чоловік давав хабар, щоб уникнути адміністративної відповідальності
08:52
Закарпатський обласний угорський драматичний театр завершив сезон монодрамою «Фріда»
08:30
У Мукачеві за тиждень народилося 33 малюків
17:31
Три дні театру «УЖіК» аплодували у Королівському Шекспірівському театрі
17:16
Всі новини