36788
12:40 29.032024

Як отримати безоплатно послуги з реабілітації в медзакладах Закарпаття: усе, що потрібно знати

Життя 859

В Україні реабілітаційна допомога є безоплатною та покривається Програмою медичних гарантій. Загалом є два пакети з реабілітаційної допомоги дорослим та дітям – у стаціонарі та в амбулаторних умовах. У 2023 році за обома пакетами допомогу на Закарпатті безоплатно отримали майже 5 тис. пацієнтів.

Оскільки попит на цю послугу лише зростає, розширюється і мережа медичних закладів, які її пропонують пацієнтам. Зокрема, у Закарпатській області за стаціонарним першим із реабілітації з Національною службою здоров’я законтрактовані 12 медичних закладів, за амбулаторним – 19.

«Тариф на медичні послуги з реабілітації в стаціонарних умовах становить майже 20 тис. грн за пролікований випадок. До тарифу застосовують коригувальні коефіцієнти залежно від складності стану пацієнта, і в найскладніших випадках НСЗУ оплачує медзакладу понад 40 тис. грн. За медичні послуги з реабілітації в амбулаторних умовах НСЗУ сплачує закладам майже 11 тис. грн за послугу. Важливо зазначити, що НСЗУ оплачує тільки доказову реабілітацію, яка надається мультидисциплінарною командою», – говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

Які послуги з реабілітації на стаціонарі оплачує НСЗУ:

обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими фахівцями з реабілітації та за потреби – консультація лікарів інших спеціальностей;

складання індивідуального реабілітаційного плану;

моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;

необхідні лабораторні та інструментальні обстеження;

надання реабілітаційної допомоги одночасно за кількома напрямами;

цілодобовий медсестринський догляд;

психологічна допомога;

своєчасне знеболення на всіх етапах реабілітації;

лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;

харчування.

Які послуги з реабілітації в амбулаторних умовах оплачує НСЗУ:

обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими фахівцями з реабілітації, консультації інших лікарів;

встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану;

моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;

реабілітаційна допомога (нейрореабілітація, ортопедична, психологічна, кардіо-респіраторна, комплексна реабілітація тощо) ;

підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації;

психологічна допомога;

навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду;

оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетами з реабілітації, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Закарпатська) та групу послуг («53 Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» або «54 Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах»).

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах