160230
17:05 18.032024

З нагоди національного свята Товариство угорської культури Закарпаття організувало в Берегові прем’єрний показ фільму

Життя 665

15 березня з нагоди національного свята Товариство угорської культури Закарпаття організувало в Берегові прем’єрний показ фільму. Особливістю цього заходу, який відбувся в стінах Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, стало те, що закарпатці дивилися стрічку одночасно з глядачами в Угорщині та Трансильванії.

Для реалізації цієї ініціативи ТУКЗ-КМКС співпрацювало із Закарпатським обласним угорським драматичним театром, з Vándormozi produkció в Угорщині, а також Taylor Project. Фільм про Петефі на Закарпатті показали одночасно з прем’єрами в Угорщині та Трансильванії. Стрічка «Зараз або ніколи!» вшановує Петефі не лише як видатну постать угорської поезії, але й як борця за свободу, проти панування Габсбургів. Режисер фільму – Балаж Лот, продюсери – Вайк Сенте і Філіп Ракаї. Творці онлайн привітали присутніх на прем’єрі стрічки в Берегові й подякували закарпатським угорцям за витримку в ці важкі часи.

Перед показом до понад 300 глядачів звернувся заступник голови ТУКЗ-КМКС Ґейза Ґулачі: «У житті кожного народу є часи великої єдності. У березні 1848 року була продемонстрована взірцева за історичними мірками єдність, коли прагнення до свободи на мить скріпило націю воєдино. Завдяки цьому вона змогла пробити отвір у панцирі гнобительської влади, яка вважалася непорушною. За словами політиків, на стабільність держави впливає багато факторів, і одним із найважливіших є лояльність громадян. Громадяни повинні відчувати, що в цій країні варто жити, створювати сім’ю, є сенс відстоювати спільне майбутнє. Саме такий ентузіазм був у нації в 1848 році, коли спільна мета стала компасом для багатьох мільйонів в одному напрямку. Саме це може дати шанс на довготривале життя на спільній батьківщині». За словами Ґейзи Ґулачі, усе це пережили й закарпатські угорці, коли в 1989 році нацменшини краю, як і українці, об’єдналися за свої мовні права. З ентузіазмом спільно працювали над тим, щоб усі національності мали право вільно користуватися рідною мовою. Ґейза Ґулачі зазначив, що, на жаль, керівництво держави про все це вже забуло й не бажає надавати національним меншинам тих прав, яких колись вимагало для себе. За його словами, запорукою збереження закарпатських угорців є потрійна єдність – Бог, родина, батьківщина. Це той наріжний камінь, який може зберегти громади, зазначив заступник голови ТУКЗ-КМКС.

Після цього відбувся показ стрічки, що розповідає про Петефі, героїв Угорської революції, події 15 березня. Художній фільм багатий на екшн-сцени, у яких творці дещо відхиляються від історичної достовірності, але це робить його тільки цікавішим. Це динамічна стрічка з чудовими декораціями, костюмами, спецефектами та відмінною акторською грою. У фільмі знімалися й актори Закарпатського угорського драматичного театру Аттіла Ференці та Йожеф Варга, а також актор закарпатського походження Ференц Катко. У рамках двогодинного повнометражного фільму глядач має можливість поринути в березневі події 1848 року.

VE/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Закарпатські гандболістки здобули медаль на ХІХ літній Універсіаді
11:30
Закарпатська область одна з лідерів за зростанням надходжень єдиного податку
11:11
На війні з росією поліг снайпер 128-ї ОГШБр Василь Кохан з Неліпина Мукачівського району
10:49
Неподалік Ужгорода на Ужі перевернулися човни з дітьми з місцевого табору 
10:27
Лазертаг, екскурсія до екзотів та мультфільм в кінотеатрі: на Закарпатті діти мандрують в «УжТур»
10:18
СБУ та НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників
10:07
Виставку абстрактного живопису презентував в Ужгороді митець із Виноградова Золтан Дудаш
09:11
В Мукачеві чоловік давав хабар, щоб уникнути адміністративної відповідальності
08:52
Закарпатський обласний угорський драматичний театр завершив сезон монодрамою «Фріда»
08:30
У Мукачеві за тиждень народилося 33 малюків
17:31
Всі новини