159493
08:18 29.022024

У Генконсульстві Угорщини в Ужгороді відкрили виставку художника-авангардиста Лавранта Бокотея

Життя 2152

Перша у цьому році виставка Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород – це справжня барвиста феєрія. Бокотей Лаврант – створив власний упізнаваний та неповторний стиль у живописі. Митець поєднує в своїй художній практиці такі програмні течії, як абстрактний експресіонізм та сюрреалізм. Коротко про цілий світ – лейтмотив творчості митця. 

Урочисте відкриття виставки творів художника відбулося, 28 лютого, в холі Генерального консульства Угорщини в м. Ужгороді за участю Генконсула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бочкаї. На захід також завітали шанувальники мистецтва, посадовці, митці та журналісти.

– Лаврант Бокотей народився на Іршавщині. Попри те, що родина його планувала обрати для нього професію лікаря, він вступив до Львівського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва. Картини Ван Гога, Тиводара Чонтварі-Костки мали вирішальний вплив на встановлення митця. Після отримання диплому розпочався його незвичний життєвий шлях з особливою творчою мандрівкою, яка пройшла через Крим, Сибір, Мукачево, Чинадієво, – зауважив Генконсул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї. – Дозвольте подякувати художнику за те, що він надав свої роботи й ми мали змогу організувати цю виставку. Попри війну, яка, на жаль, триває вже два роки, на Закарпатті продовжується культурне життя. Бажаю, щоб ця руйнівна закінчилася нарешті у 2024 році й щоб наше життя змогло повернутися у звичне русло. Переконаний, що у такі важкі часи ще більш важливо проводити такі мистецькі заходи. Гляньмо на картини Лавранта Бокотея, які доводять, що життя – прекрасне і ним потрібно дорожити. 

 Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета висловив майстру вдячність за вагомий внесок у розвиток культури краю, вміння майстерно відтворювати у своїх роботах індивідуальну мову, власний неповторний мистецький світ. Та принагідно подякував керівництву Генконсульства за підтримку художників краю та організацію мистецьких заходів, які вкрай потрібні у сьогоденні.

На вернісажі також був присутній сам автор виставки Лаврант Бокотей, який подякував всім відвідувачам та наголосив, що планує й надалі творити.

Тож глядачі мали можливість побачити три скульптури та близько дванадцяти полотен майстра, які без сумніву зачаровують. 

Варто зазначити, що роботи художника знаходяться в приватних колекціях та музеях багатьох країн світу (Німеччина, Угорщина, Америка, Туреччина, Румунія, Норвегія, Україна, Канада, Англія, Єгипет).

Христина БІКЛЯН

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті зранку бригади «швидкої» прийняли пологи у трьох породіль
17:50
Весняні переспіви птахів: на Закарпатті синички просять ціці
15:11
На кордоні з Угорщиною та Румунією закарпатські митники виявили «зайві» електроскутери та авто з хитромудрими сигаретними тайниками
14:06
«Карпати-ШВСМ» не зуміли покращити своє турнірне становище
13:53
Відбувся ужгородський міський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
12:34
Директорка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору провела зустріч у США із волонтерами
12:01
На Рахівщині провели повчальні лекції для школярів місцевих шкіл
11:37
На Закарпатті патрульні поліцейські спільно із прикордонниками виявили тютюнові вироби
10:49
У Міжгір’ї висадили сакури
10:25
Триває чемпіонат Ужгорода з Кіокушин БуДо карате WKB
09:45
Всі новини