158927
11:26 14.022024

2023-й був роком надії у житті закарпатської реформатської молоді

Життя 1029

Минулий, 2023-й, у житті закарпатської реформатської церкви, та і в Молодіжній організації реформатської громади краю, був роком надії. Протягом року сталося чимало подій, але найважливіше, що в центрі діяльності нашої організації був Господь Ісус Христос. Голова Молодіжної організації Закарпатської реформатської церкви, пастор Аттіла Борто розповів про заходи, програми, досвід роботи.

– У Молодіжній організації у 2023 році ми намагалися порушити тему надії, акцентувати на ній якомога більше уваги. Нам вдалося реалізувати чимало програм, серед яких як постійні, так і започатковані раніше, але з певних причин призупинені.

– Як розпочався рік і що вдалося реалізувати?

– У січні ми організували молитовний тиждень. Надрукували брошуру з молитвами, котру розповсюдили у всіх громадах Закарпатської реформатської церкви. На їхній основі проводився молитовний тиждень. 25 березня розпочався другий наш захід «Налаштування на Великдень». Це був захід для молоді, який провели на околиці Берегова. Церква виявилася заповненою вщент, довелося навіть встановлювати додаткові місця для сидіння.

Протягом 28 – 30 квітня відбувся вікенд для підлітків. Тут, окрім теми надії, ми говорили і про покликання – Боже покликання до релігійного життя.

Навесні представники Молодіжної організації Закарпатської реформатської церкви підготували матеріал для 5 вечорів євангелізації, цей захід мав назву «Вечори надії». Цей матеріал отримали усі церковні громади, тож кожна з них мала можливість самостійно організовувати такі вечори, розділивши їх на 5 зустрічей.

Напередодні літа ми також зібрали матеріали для тижня конфірмації, котрі також отримали всі громади. І на їхній основі в громадах проводили відповідні зустрічі.

Влітку, протягом 30 червня – 1 липня, ми провели тренінги для співробітників. Це була зустріч тих, хто виявив бажання долучися до тижня Молодіжної організації Закарпатської реформатської церкви у серпні, служити там. Ми склали програму на тиждень, розподілили обов’язки.

– Тиждень Молодіжної організації Закарпатської реформатської церкви – ваш традиційний важливий захід.

– Він відбувся, як і планувався, протягом 31 липня – 5 серпня на базі Великоберезького реформатського ліцею. Він відбувався під слоганом «Велика подорож», головна тема – Божий план спасіння для людини. Тож ми почали розповідь від створення світу, потім через гріхопадіння – до Божого спасіння, тобто намагалися донести думку, що Всевишній послав свого єдиного сина, Господа Ісуса Христа, у світ і що кінцева мета «великої подорожі» – досягти царства Бога. Цей захід теж зібрав дуже багато учасників.

– Восени теж не відпочивали…

– У вересні ми відновили старий захід, який раніше проводився, але згодом протягом років тривала перерва. У рамках його проведення ми зібрали віруючих молодих людей. Ідея полягала в тому, щоби зустрітися із молоддю, котра висловила бажання продовжувати життя з Христом у серці. Ми хотіли їх підтримати в цьому прагненні, не відпускати руки, відтак зустрічатися з ними вже регулярно. Ми разом молилися, багато спілкувалися, зміцнили учасників у вірі.

7 жовтня на базі Великоберезької реформатської церкви у співорганізації із реформатами Угорщини (Bereg Megyei Missziói Bizottság) ми провели зустріч «Тихий день конфірмації». На заході виступив Бейла Пінтер, відомий християнський співак, який прославляв Бога, до чого долучилась і молодь.

Наприкінці місяця, 31 жовтня, ми провели молитовну ніч на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ у Берегові. Тут також зібралося багато молоді.

1 – 2 грудня ми знову організували зустріч із віруючою молоддю. А на наступних вихідних представники Молодіжної організації завітали до вихованців Пийтерфолвівського реформатського ліцею, для яких провели євангелізаційні заходи та виступи. Головна тема: «Залежності та справжня свобода».

17 грудня з нагоди адвенту ми провели завершальний захід у церкві в селі Балажер на Берегівщині, до якого долучилося більше сотні учасників. Тут значна увага приділялася співу та прославлянню Всевишнього. Водночас пастор Антал Балаж також розповів історію свого покликання. Євангелізацію провів пастор Батівської церкви, духовний наставник Великодоброньського реформатського ліцею Гейза Качо.

– Чи надійшли вже до церковних громад молитовні брошури на 2024 рік?

– Їх нам вдалося поширити вже наприкінці минулого року, в грудні. Темою стало гасло «Подивись угору», тож молитовні тижні у громадах уже проводилися на їхній основі.

Пейтер Данкаї/Dankai Péter/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Відбулося відкриття Центру розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA в УжНУ
17:02
На Свалявщині у річці знайшли тіло 68-річної жінки
16:27
На Рахівщині корова на полонині нанесла травму жінці
15:34
На кордоні з Угорщиною митники запобігли ввезенню в Україну «псевдогуманітарки» на 700 тисяч гривень
15:13
На Закарпатті у ДТП травмовано малолітнього хлопця, який рухався на електросамокаті
14:11
Випускникам Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ вручили дипломи
12:55
Діти прикордонників долучилися до участі у «Таборі КіМ 2024»
12:11
Закарпатські митники виявили шахраїв-експортерів, які намагалися вивезти з України понад 100 тонн сільгосппродукції до ЄС
11:32
Як закарпатцям уберегти себе від зневоднення
10:19
В Ужгородській міській раді рідним загиблих Героїв вручили високі державні нагороди
09:40
Всі новини